ورود سامانه بارشی از شنبه/ هوا گرم می شود

ورود سامانه بارشی از شنبه/ هوا گرم می شود

جامعه > محیط زیست -ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از سمت شمالغرب و غرب کشور از روز شنبه خبر داد .

احد وظیفه گفت: آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های هواشناسی نشان دهنده حاکم شدن جو آرام در غالب مناطق کشور برای امروز (پنجشنبه) است که انتظار میرود تا اواخر جمعه تداوم یابد. تصاویر ماهواره‌ای در حال حاضر خیزش توده گرد و خاک را به سبب وزش باد شدید در جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان نشان می‌دهند که به تدریج تا اواخر امروز به جنوب غرب پاکستان انتقال می یابد.

وی افزود: از امروز بتدریج با برقرار شدن وزش باد جنوبی بر روی البرز، دمای هوا طی 24 ساعت آینده بطور نسبی (بین 7 تا 10 درجه سلسیوس) افزایش خواهد یافت و بیشینه دمای شهرهای ساحلی خزر را به حدود 25 درجه سلسیوس خواهد رساند که انتظار میرود تا روز شنبه این شرایط دمایی تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: اواخر روز جمعه به سبب وزش باد شدید در شرق سوریه و عراق احتمال شکل گیری توده گردوخاک وجود دارد که نقشه های جوی پتانسیل افزایش غلظت گردوخاک را در روز شنبه در استانهای نوار غربی کشور نشان میدهند.

وظیفه گفت: بتدریج از اواسط روز شنبه سامانه بارشی دیگری از شرق مدیترانه به سمت ایران انتقال می یابد و انتظار می‌رود از شنبه شمال غرب کشور، دامنه های غربی البرز و غرب کشور با افزایش ابر و بارش پراکنده باران و وزش باد مواجه شود.

وی بیان کرد: شدت بارش این سامانه در روز یکشنبه تا دوشنبه در دامنه های غربی زاگرس در استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام و همچنین در دامنه های جنوبی البرز غربی پیش بینی میشود که گاهی با رگبار و رعدوبرق همراه خواهد بود و به احتمال بسیار در ارتفاعات و جاده های کوهستانی غرب و شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش به شکل برف و گاهی با وزش باد شدید همراه با کولاک برف خواهد بود.

وی در تشریح هوای تهران نیز گفت: هوای استان تهران امروز کمی ابری در بعدازظهر نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین دمای امروز 19 و کمترین آن 9 درجه سانتیگراد است.

او گفت: هوای روز جمعه تهران نیز کمی ابری در بعضی ساعات افزایش ابر و وزش باد در ارتفاعات بارش پراکنده خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای این روز به ترتیب 21 و 10 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

47237

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
10708
73
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 90 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>