میدان امام خمینی هم پیاده راه می شود؟/ پروژه سنگ فرش کردن ۸ مسیر تاریخی «قلب تهران»

میدان امام خمینی هم پیاده راه می شود؟/ پروژه سنگ فرش کردن ۸ مسیر تاریخی «قلب تهران»

جامعه > شهری -مهر نوشت: معاون خدمات شهری شهرداری تهران بابیان اینکه اطراف میدان بهارستان سنگفرش می شود، گفت: جداره سازی اطراف میدان امام خمینی(ره) ساماندهی می شود اما برنامه ای برای پیاده راه سازی این میدان نداریم.

مجتبی عبداللهی با اشاره به اینکه سنگفرش کردن اطراف میدان بهارستان را در دستور کار داریم، گفت: در این باره منتظر مجوز از معاونت حمل و نقل , ترافیک شهرداری تهران هستیم که در صورت موافقت این معاونت در سریع ترین زمان ممکن این پروژه اجرایی خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: برای میدان امام خمینی(ره) طرح پیاده راه شدن را نداریم، اظهار کرد: جداره سازی اطراف میدان امام خمینی(ره) ساماندهی می شود، برنامه ای برای پیاده راه سازی میدان امام خمینی نداریم.

وی با اشاره به اینکه در طرح پیرایش میادین سبک سازی و آرام سازی انجام می شود، خاطر نشان کرد: به عبارت دیگر این کارهای اجرایی به منظور بازگرداندن هویت اولیه به میادین پایتخت است، به گونه ای که ساماندهی مغازه ها، حذف زوائد و آشفتگی های بصری، ساماندهی شکل و شمایل بالکن ها و ... در این پروژه ها انجام می شود. 

8 مسیر تاریخی «قلب تهران» سنگفرش می‌شود

ایسنا نوشت: شهردار منطقه 12 تهران اجرای عملیات عمرانی در هشت مسیر «طهران قدیم» را در جهت آرام سازی ترافیکی منطقه دانست.

عابد ملکی شهردار این منطقه گفت: در راستای طرح ارتقای کیفیت زندگی در قلب تهران، توسعه گردشگری و بازگشت انضباط شهری دو موضوع مهم برای مدیریت شهری تهران است.

وی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری در این منطقه نیازمند بهبود وضعیت پیاده راه ها و معابر در منطقه بود، افزود: برای این منظور آرام سازی ترافیکی و حداقل عبور خودرو از محورهای تعیین شده از جمله برنامه های اولویت دار شهرداری تهران در این زمینه بود. به عبارت دیگر کف سازی، جداره سازی، سنگفرش معابر و خیابان ها در محورهای مهم تاریخی و گردشگری مهمترین برنامه عمرانی شهرداری منطقه 12 در ایام تعطیلات عید است.

ملکی زمان اجرای پروژه مناسب سازی مسیرهای پیاده راه سازی در ایام تعطیلات عید که منطقه با کمترین تردد خودروها روبه روست را مناسب دانست و بیان کرد: براساس این طرح قرار است در هشت مسیر سی تیر، پامنار، گذر طرخانی، امامزاده یحیی، منوچهری، میدان محمدیه، موسوی کیانی و ناظم الاطباء کف سازی، جداره سازی، بازپیرایی نمای ساختمان ها و سنگفرش معابر انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه تبدیل شدن این مسیرها به پیاده راه به طور کامل فعلا در دستور کار شهرداری تهران قرار ندارد، یادآور شد: در گام نخست آرام سازی و بهسازی این مسیرها از طریق جداره سازی و کف سازی در حال انجام است که بعد از اتمام عملیات عمرانی مردم می توانند از این معابر استفاده کنند.

عابد ملکی تاکید کرد: انتظار ما بر این است تا با استقبال زیاد گردشگران از این محورها و پیاده روی مردم در آن در نهایت شاهد ارائه پیشنهاد تبدیل کامل این مسیرها به پیاده راه از سوی مردم، کسبه و ساکنان باشیم.

به گفته شهردار منطقه 12، عبور خودروها در این هشت مسیر بعد از اتمام عملیات عمرانی آن انجام خواهد شد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
34241
259
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 72 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • balavipourali

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>