«سیب» در راه است

«سیب» در راه است

جامعه > سلامت -ایسنا نوشت: معاون بهداشت وزارت بهداشت، عملیاتی شدن پرونده سلامت الکترونیک، توجه به کیفیت آموزش مراقبین سلامت، تقویت مراکز آموزش بهورزی در راستای افزایش کیفیت آموزش‌ها و نظارت‌ها و ساخت پایگاه‌ها و مراکز جامع خدمات سلامت مورد نیاز در سطح کشور را از مهمترین اولویت‌ها و برنامه‌های حوزه بهداشت در سال ۹۵ عنوان کرد.

علی‌اکبر سیاری در جمع مدیران و کارشناسان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد از سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) به عنوان یکی از مهمترین طرح‌های اجرایی حوزه بهداشت در سال جاری یاد کرد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه که در راستای ارائه خدمات بهداشتی درمانی در قالب برنامه‌ها و پروژه‌های تحول نظام سلامت اجرا می‌شود، تمام اطلاعات مربوط به خانوارها، نوع خدمات بهداشتی درمانی مورد نیاز در مراکز و پایگاه‌های سلامت جامعه و خانه‌های بهداشت در این سامانه وارد و ثبت می‌شود و تمامی پوشه‌های خانوار و دفاتر مربوط به خدمات و برنامه‌های بهداشتی درمانی جمع ‌آوری خواهد شد.

سیاری ادامه داد: با راه اندازی این سامانه تمام ثبت‌ها از شیوه کاغذی به الکترونیکی تبدیل می‌شود و دسترسی به اطلاعات بیماران با سهولت و دقت بیشتری انجام خواهد شد.

او تأکید کرد: توجه به کیفیت آموزش مراقبین سلامت، تقویت مراکز آموزش بهورزی در راستای افزایش کیفیت آموزش‌ها و نظارت‌ها و ساخت مراکز سلامت جامعه مورد نیاز از مهمترین اولویت‌های دیگر حوزه بهداشت در سال 95 است.

سیاری ضمن ابراز خرسندی از راه‌اندازی کلینیک مجازی در بیمارستان 22 بهمن گناباد، اظهار امیدواری کرد و گفت: مراکز بیشتری در حوزه تحت پوشش دانشگاه از این بستر فراهم شده بهره‌مند شوند. 

او در حاشیه بازدید از مرکز آموزش بهورزی گناباد به نگاه ویژه وزارت بهداشت به این مراکز اشاره و با تاکید بر اهمیت مراکز آموزش بهورزی در آموزش و نظارت بر عملی شدن آموزش‌ها در مراکز سلامت جامعه در خصوص تامین اعتبار برای ساخت ساختمانی برای این مرکز آموزشی قول مساعد داد.

سیاری، روز گذشته، با حضور در شهرستان گناباد، جنوبی‌ترین شهر خراسان رضوی از مراکز سلامت جامعه شماره یک و سه شهری این شهرستان بازدید کرد.

بنابر این گزارش سیاری در این بازدیدها، ضمن گفتگو با پزشکان، مراقبین سلامت و کارشناسان مراکز سلامت جامعه، از نزدیک روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت را در سطح دانشگاه علوم پزشکی گناباد مورد پایش و ارزیابی قرار داد.

او که به منظور ارزیابی و پایش برنامه سلامت نوروزی و طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت به این شهرستان سفر کرده بود، در گفتگو با بازرسان بهداشت محیط در جریان روند اجرای این طرح در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار گرفت.

معاون بهداشت وزیر بهداشت در سفر چند ساعته خود به شهرستان گناباد، ضمن بازدید از ستاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد، از مرکز آموزش بهورزی و پردیس این دانشگاه بازدید کرد و در جلسه‌ای با حضور معاونین بهداشت و آموزشی دانشگاه، رئیس بیمارستان آموزشی درمانی 22بهمن گناباد و مدیران واحدهای معاونت بهداشت دانشگاه، فعالیت‌ها و شاخص‌های موجود در حوزه بهداشت را بررسی کرد.

۴۷۲۳۶

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
16
160148
1326
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 94 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>