روایت وزیر بهداشت از دلایل لغو سفر رییس جمهور به اتریش

روایت وزیر بهداشت از دلایل لغو سفر رییس جمهور به اتریش

جامعه > سلامت -وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره دلایل لغو سفر رییس جمهور به اتریش توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در این باره نوشت :
قرار بود روز سه شنبه بعد ازظهر، رئيس جمهوری را به همراه تنی چند از وزرا و مشاورين در سفر به اتريش همراهی كنم. در واپسين ساعات سفر از سوی دکتر روحانی لغو و به زمان مناسب موكول شد. دفتر رئيس جمهور علت تعویق سفر را "ملاحظات امنيتی و تامین شرایط مطلوب تر در خصوص برنامه و توافقات مورد نظر دو کشور" اعلام کرد.

اينكه رسانه های خارجی، شبکه های بیگانه و ضد انقلاب، چه گفته و چه تفسير كرده و می كنند؛ اهميتی ندارد. اما آنچه رسانه های ما می گويند، قاعدتا مهم است. و بویژه انتظار می رود که رسانه ملی مسیر آنها را نرود.

متحیرانه برنامه ای دیدم که آشکارا رویکرد رییس جمهور اتریش و مقامات آن کشور را بر موضع ریاست جمهوری خودمان ترجیح می داد. اینکه گویی "امنيت در حد اعلا برقرار بوده، تدابیر شدید امنیتی درست شبیه سفر رؤسای جمهور روسیه، چین و آمریکا در نظر گرفته بوده" و ... لذا اطلاعیه دفتر رييس جمهوری ایران بی اساس است!

دلم می سوزد. مدتهاست طیفی از رسانه ها در خصوص مسایل مهم سیاست خارجی و عملکرد دولت، نه تنها حرف رییس جمهور اتریش را بر بیانیه رسمی دفتر رییس جمهور خودمان ترجیح می دهند؛ بلکه اظهار نظر و تحلیل و گاه خیالپردازی مقامات غربی؛ و خیلی اوقات نیز افراد دست چندم و غیر مسئول آمریکایی را از سخن رییس جمهور و مدیران ارشد کشورمان مستندتر می دانند و مداوما به بازتاب آن می پردازند. به راستی چرا و به چه قیمت؟

درد است. متاسفانه عده ای ندانسته، و چه بسا برخی هم آگاهانه، حقایق و منافع ملی را به پای سیاست قربانی می کنند. و البته مقامات و بخش های مسئولی هم، با كم كاری و بی دقتی، باعث تخريب و تضعیف مواضع جمهوری اسلامی؛ و بهانه دادن به این و آن، می شوند.

در همین حد و با اطلاع دقیق از جزئیات رویداد، اعلام می کنم که رئيس جمهوری شجاعانه و از موضع "عزت، حكمت و مصلحت" يك تصميم انقلابی گرفت. تا از این پس، همه ميزبانان نماينده ملت رشيد و عزيزمان بدانند که "عزت و اقتدار ایران و ایرانی" از چه درجه اهمیتی برخوردار است. اين تصميم، مستحق تكريم و قدرشناسی است يا تخريب؟! و آیا شایسته است که بدلیل عدم امکان بیان خیلی از مسایل (بخاطر مصلحت و منافع کشور)، بهره برداری سیاسی شود و افراد و تریبونها حقوق مردم را نادیده بگیرند؟

من ديپلماسی بلد نيستم ولی غرور دینی و ملی آقای روحانی و استواری و سخت گيری ايشان در برخورد با تروريست ها و آدم كشها را می ستايم. و به اين تصميم انقلابی، شجاعانه و هوشیارانه، که عزت و منافع پایدار کشور را بدنبال دارد؛ علی رغم هر خسارت احتمالی و کوتاه مدت، از صميم قلب احترام می گذارم. معتقدم كه او يك انقلابی با تدبیر ،شاگرد امام، مطيع و يار رهبری است.

اميد كه امسال، همه با هم باشيم تا ملت آسايش و آرامش بيشتری بيابد و مرهمی نهیم بر زخم های اقتصادی و اجتماعی ملت شريف ايران. ان شاءالله.

4242

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
0
9972
100
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 108 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>