درخواست حافظی از شهرداری: آزاد سازی 60 هکتار فضای سبز در انحصار نیروگاه بعثت

درخواست حافظی از شهرداری: آزاد سازی 60 هکتار فضای سبز در انحصار نیروگاه بعثت

جامعه > شهری -رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران خواستار ارائه ضمانت خرید برق تولیدی توسط نیروگاه برق شهرداری تهران از زباله سوزها شد و گفت : 60 هکتار از فضای سبز محدوده خطوط انتقال نیروی نیروگاه بعثت باید آزاد سازی شود.

رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران با انتشار تصاویری از تعدادی تیربرق روشنایی در سطح شهر تهران، گفت: محل دسترسی به سیم برق فشار قوی در این تیرها با ارتفاع 40 سانتی متر از سطح زمین است که به راحتی در دسترس شهروندان و کودکان قرار دارد.

او با خطرناک دانستن این مسئله گفت: مسئولان برق تهران اعلام کردند که به طور طبیعی و با وجود درپوش های پیش بینی شده، این دسترسی برای افراد عادی وجود ندارد، اما پیمانکاران شهرداری تهران در زمان نیاز به برق به صورت غیرمجاز این درپوش ها برداشته و از برق استفاده می کنند و بعد از اتمام کار، این سیم ها را رها می شود از این رو تاکید دارم که نسبت به ایمنی شهروندان دقت نظر بیشتری صورت گیرد زیرا در بروز هرگونه حادثه همه مقصر هستند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به بازدید میدانی از منطقه 16 شهرداری تهران، گفت: خطوطی به نیروگاه بعثت وارد و خارج می شود که حدود 60 هکتار از فضای سبز اطراف این خطوط محبوس کرده است انتظار داریم که مسئولان در توزیع برق تهران برنامه انتقال این خطوط برق به زیر زمین را فراهم کنند و علاوه بر برنامه زمانبدی، برآورد بودجه لازم را به شورای شهر تهران اعلام کنند تا در این باره کار مشترک میان شرکت توزیع برق و مدیریت شهری انجام شود و این فضای سبز آزادسازی شود.

حافظی از ارتقای بهره وری انرژی با محوریت انرژی خورشیدی و انرژی های زمین گرمایی در عرصه های عمومی مانند پارک ها و فضای سبز که حدود 10 درصد از فضای شهر را تشکیل می دهند، تأکید کرد: انتظار داریم که برق مورد نیاز این عرصه ها از طریق انرژی خورشیدی تامین شود.

او همچنین خواستار ارائه ضمانت خرید برق تولیدی توسط نیروگاه برق شهرداری تهران از زباله سوزها شد و گفت : اولین نیروگاه برق شهرداری با مصرف 200 تن زباله در روز، 3 مگاوات ساعت برق تولید می کند، اما زمانی که شبکه نیازی به این برق ندارد این برق به شبکه وارد می شود و هر زمان که کمبود برق وجود دارد، برق تولیدی از شهرداری خریداری می شود. این در حالیست که شهرداری برای سرمایه گذاری جدید در تولید برق به تضمین خرید برق نیاز دارد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین به قرارداد شرکت توزیع نیروی برق تهران با یکی از اپراتورهای تلفن همراه اشاره کرد و گفت: این اپراتور روی پایه های برق روشنایی، فیبر نوری می کشد و ظرفیت این فیبرها را به سایر بخش ها اجاره داده می شود که این اقدام بدون مجوز مبادی ذی ربط است. این اقدام منظر شهری را تهدید می کند و غیرمجاز است انتظار داریم که این کار غیرمجاز متوقف شود.

۴۲۲۳۶

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
9
181860
2326
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 170 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>