۲۶ تا ۲۹ فروردین؛ روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی/ بازدید از کاروانسرای کنارگرد تا آب انبار آراد

۲۶ تا ۲۹ فروردین؛ روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی/ بازدید از کاروانسرای کنارگرد تا آب انبار آراد

جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری -مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: برنامه های روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی در استان تهران در ۲ بخش جامعه ای مخاطب عام و خاص از روز 26 تا 29 فروردین ماه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رجبعلی خسروآبادی گفت: برنامه هایی که در روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی ویژه عموم شهروندان برگزار می شود، بیشتر با هدف افزایش حساسیت جامعه در حفظ و صیانت از میراث فرهنگی است که در قالب تورهای عصرانه بازدید از بافت تاریخی تهران قدیم در روز 29 فروردین ماه برگزار خواهد شد.

او گفت: جامعه ای که از داشته های فرهنگی و هویتی خود به درستی آگاه باشد هیچ گاه خواسته یا ناخواسته گام در تخریب آن نخواهد برداشت.

او ادامه داد: شهروندان باید آشنایی با میراث فرهنگی پایتخت را از نزدیک تجربه کنند تا حس هویت یک تهرانی در آنان نهادینه شود. آنگاه دیگر شاهد اتفاقاتی نظیر تخریب بافت های تاریخی در تهران قدیم نخواهیم بود چون در این حالت هر تهرانی به یک میراث بان تبدیل شده است.

خسروآبادی فرهنگ سازی را سریعترین و کم هزینه ترین راه مقابله با وندالیسم میراث فرهنگی دانست و گفت: این اتفاق نیازمند حمایت نهاد های عمومی و تاثیر گذار جامعه از جمله شهرداری ها است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در ادامه گفت: بازدید های علمی و آموزشی برای جامعه خاص در روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی با حضور اساتید برجسته برگزار می شود.

او گفت: این بازدیدها شامل اجرای تور آموزشی در محوطه تاریخی حسن آباد ری که بازدید از کاروانسرای کنارگرد، یخچال کلین و آب انبار آراد را در بر می گیرد در روز 26 فروردین ماه است.

خسروآبادی همچنین استقبال از گردشگران خارجی و داخلی در پایگاه جهانی کاخ گلستان را از دیگر برنامه های روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی عنوان کرد و گفت: این برنامه با مشارکت دانشجویان مدیریت جهانگردی پردیس تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.

او گفت: در این مراسم همچنین از پوستر همایش " گردشگری و صلح در آینه میراث جهانی " که در اردیبهشت ماه امسال و در هفته میراث فرهنگی با مشارکت پردیس تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود رونمایی خواهد شد.

۴۲۲۳۶

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
9
36378
481
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>