مرگ 2 نفر در هر ساعت به دلیل تصادفات جاده ای

مرگ 2 نفر در هر ساعت به دلیل تصادفات جاده ای

جامعه > سلامت -ایرنا نوشت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای مبارزه با بیماری های غیرواگیر مانند دیابت در کشور گفت: تصادفات جزو بیماری های غیرواگیر نیست اما متاسفانه تصادفات جاده ای یکی از پنج عامل اصلی مرگ ومیر ایرانیان به شمار می رود.

علی جعفریان افزود: هیچ چیز تصادف دست وزارت بهداشت نیست و تا زمانیكه تصادف اتفاق نیافتد، در آن ورود نمی كنیم؛ هنگامی كه تصادف رخ دهد و مجروحی روی زمین بیافتد آنگاه عوامل پزشكی كار خود را شروع می كنند.

وی تصریح كرد: اما این راه مقابله با تصادف در كشور نیست، باید میزان تصادفات در كشور را به حداقل برسانیم و این مساله در گروی ایمنی جاده، ایمنی خودرو و ایمنی سرنشین است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران تاكید كرد: جاده، خودرو و سرنشین، هیچكدام دست ما نیست، فقط می توانیم بطور مستمر تكرار كنیم كه این اتفاق زیاد رخ می دهد و بطور فزاینده ای مجروح و معلول داریم.

لزوم برنامه ریزی برای كاهش بیماری های غیرواگیر در كشور


رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران با تاكید بر لزوم برنامه ریزی برای كاهش بیماری های غیرواگیر در كشور گفت: وضعیت بیماری های غیرواگیر ایران در مقایسه با این بیماری ها در منطقه امرو(منطقه مدیترانه شرقی شامل 22 كشور از جمله ایران)، چندان بد نیست و حتی بهتر از كشورهای این منطقه است.


جعفریان تصریح كرد: بطور مثال بیماری دیابت در كشورهای حوزه خلیج فارس خیلی شایع است و شیوع دیابت در ایران كمتر از كشورهای حوزه خلیج فارس است.

وی خاطرنشان كرد: عدد شیوع بیماری های غیرواگیر در كشورهای منطقه با هم متفاوت است اما آنچه باید به آن توجه شود این است كه بیماری هایی مانند دیابت و فشارخون - كه زمینه ساز بیماری های دیگر مانند بیماری های قلبی و عروقی هستند - در ایران علل عمده مرگ و میر به شمار می روند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران، سه علت از پنج علت مرگ ومیر مردم ایران مربوط به بیماری های غیرواگیر مانند دیابت و فشارخون است.

جعفریان تاكید كرد: بنابراین باید برای این بیماری ها، برنامه ریزی كنیم و آنها را كاهش دهیم.

وی یادآور شد: این مهم نیست كه در مقایسه با كشورهای دیگر چه وضعیتی در بیماری های غیرواگیر داریم مهم این است كه این بیماری ها برای جزو علل شایع مرگ و میر است. پس باید حتما برای آن كار كنیم و برنامه داشته باشیم.

اكنون بیماری های غیرواگیر به گفته مسئولان نظام سلامت تبدیل به دغدغه بزرگ سلامت مردم شده، چنانكه اكنون پنج میلیون نفر مبتلا به دیابت قطعی بوده و پنج میلیون نفر دیگر نیز مستعد ابتلا به دیابت هستند.
304 42

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
16
128207
1081
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 107 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>