رئیس سازمان هواشناسی: بارندگی‌ها تا یک ماه آینده ادامه دارد/ میانگین بارش ها دو درصد بیش از حد نرمال

رئیس سازمان هواشناسی: بارندگی‌ها تا یک ماه آینده ادامه دارد/ میانگین بارش ها دو درصد بیش از حد نرمال

جامعه > محیط زیست -ایرنا نوشت: رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان این که میانگین بارش ها تاکنون بیش از دو درصد حد نرمال بوده است، از ادامه بارش ها تا یک ماه آینده خبر داد.

داود پرهيزكار روز چهارشنبه در مراسم امضاي تفاهمنامه بهره گيري از ظرفيت هاي 69 سامانه هواشناسي جاده اي بين سازمان هواشناسي كشور و سازمان راهداري افزود: از خرداد ماه امسال بارش ها كاهش مي يابد و وضعيت خشكي در قالب مناطق به غير از شمال غرب و جنوب شرق كشور حاكم مي شود.

رئيس سازمان هواشناسي كشور گفت: با توجه به بارش هاي سال زراعي، مردم بايد همچنان در مصرف آب صرفه جويي كنند زيرا ميانگين بارش ها در جهان 700 ميليمتر است اما در ايران به حدود 250 ميليمتر رسيده است.

معاون وزير راه و شهرسازي در ادامه با اشاره به همكاري سازمان هواشناسي و سازمان راهداري در استفاده از اطلاعات سامانه هاي هوشمند هواشناسي جاده اي افزود: هم اكنون 69 ايستگاه هواشناسي در جاده هاي كشور فعال هستند و با توجه به طولاني بودن راه هاي كشور و شرايط آب و هواي متفاوت نيازمند افزايش اين سامانه ها هستيم.

پرهيزكار گفت: هنوز هم براي پايش هواشناسي جاده اي در برخي از محورهاي مواصلاتي كشور نصب ايستگاه هاي هواشناسي ضروري است و بايد براي جمع آوري اطلاعات مورد نياز يك شبكه كامل هواشناسي را طراحي و در سطح كشور اجرا كنيم.

وي گفت: براي تسهل تردد مردم در محورهاي مختلف نيازمند كاربردي كردن اطلاعات هواشناسي هستيم و هم اكنون سامانه هاي تهك در ايستگاه هاي جاده اي و بخش هاي كشاورزي، بهداشت، مراكز نظامي و مديريت شهري از اطلاعات هواشناسي اين سامانه ها بهره مند مي شوند.

وي گفت: پيش بيني هواشناسي در حمل و نقل جاده اي به علت تردد زياد مردم در راه هاي كشور اهميت زيادي دارد و پيش آگاهي از شرايط جوي، بسياري از مخاطرات را در جاده هاي كشور از بين مي برد.

رئيس سازمان هواشناسي كشور با اشاره به بارش هاي اخير فصل بهار گفت: سازمان با صدور اخطاريه ها و اطلاعيه ها بسياري از مردم را براي سفر به برخي از نقاط كشور منصرف كرد و اين مساله در كاهش ترافيك در راه هاي كشور بسيار تاثيرگذار بود.

پرهيزكار گفت: اولويت ما در هواشناسي جاده اي ارائه اطلاعات مورد نياز به سازمان راهداري و پليس راه است تا اين دو نهاد بتوانند اقدامات هماهنگ شده اي را در راه هاي كشور اجرا كنند.

 تفاهمنامه بهره گيري از ظرفيت هاي 69 سامانه هواشناسي جاده اي روز چهارشنبه با حضور رئيس سازمان هواشناسي كشور و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي براي ارائه خدمات مورد نياز در بخش حمل و نقل جاده اي به امضا رسيد و قرار است براي اجراي اين تفاهمنامه 155 ميليارد ريال از منابع سازمان راهداري و 35 ميليارد ريال از اعتبارات سازمان هواشناسي كشور هزينه شود.

47237

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
56
79338
1094
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 62 مهمان و 3 عضو آنلاین داریم

  • fooladmeli
  • kingroof61
  • wikiooz

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>