خبرهای خوش وزیر رفاه برای معلولان

جامعه > خانواده -تسنیم نوشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۹۶ تمام خانواده‌های دارای ۲ معلول به بالا صاحب خانه می‌شوند، گفت: تا پایان سال ۹۵ بیش از ۹۰ درصد معلولان تحت پوشش وسایل کمک‌توانبخشی قرار خواهند گرفت.

همزمان با ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دیدار خانواده‌ای با 4 فرزند معلول رفت.

وی در دیدار با پدر این خانواده ضمن تبریک روز پدر اخباری را در رابطه با وضعیت خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای 2 فرزند معلول به بالا اعلام کرد.

ربیعی در این دیدار با تبریک روز پدر به پدران کارگر و آنهایی که با تمام سختی فرزندان معلول خود را که بزرگ کردن آنها رنج مضاعف دارد، تربیت می‌کنند، گفت: شنیده بودم در خانواده‌ای، یک پدر با تمام سختی‌ها 4 فرزند معلول خود را بزرگ می‌کند.

وی افزود: در این خانواده یک فرزند مبتلا به سندرم داون، 2 فرزند دارای معلولیت ذهنی شدید و یک فرزند دختر نیز دچار معلولیت از ناحیه 2 پا است که در محله‌ای در جنوب شهر تهران مستاجر بوده و پدر خانواده با سختی‌های بسیار زندگی را اداره می‌کند.

وزیر رفاه با اشاره به حل مشکل مسکن خانواده‌های دارای دو فرزند معلول به بالا گفت: از سال 94 طرح خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای دو معلول به بالا در حال اجراست به گونه‌ای که تا پایان سال 96 تمام این خانواده‌ها باید صاحب خانه شوند.

ربیعی ادامه داد: این خانواده که دارای 4 فرزند معلول هستند در روند تحویل مسکن در اولویت قرار خواهند گرفت؛ پدر خانواده که بعد از 15 سال کار کردن هیچ سابقه بیمه‌ای نداشته و هم‌اکنون بیکار شده است تحت حمایت قرار می‌گیرد و تا پایان اردیبهشت در یک تولیدی مشغول به کار خواهد شد یا منابع مالی برای کار در اختیارش قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی ایجاد اشتغال برای معلولان است، مطرح کرد: برای 32 هزار معلول در سال 94 ایجاد شغل کردیم و در سال 95 با مطرح شدن لایحه نظام حمایت تامین اجتماعی که هم‌اکنون در صحن دولت در حال بررسی است به موضوع رسیدگی به معلولان و تامین شغل آنها توجه خواهد شد.

وزیر رفاه عنوان کرد: وسایل کمک توانبخشی بخش دیگری از نیاز معلولان است و امسال 100 میلیارد تومان بودجه برای تامین وسایل کمک توانبخشی معلولان در نظر گرفته شده و تا پایان سال 95 بیش از 90 درصد از معلولان تحت پوشش قرار می‌دهیم.

ربیعی ادامه داد: 11 هزار خانوار شهری دارای 2 معلول به بالا هستند که باید تحت پوشش مسکن قرار بگیرند و تاکنون 2 هزار خانه به این خانواده‌ها تحویل داده شده است البته حجم بالای تحویل‌ها در سال 95 خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قول مساعدی برای خانه‌دار شدن این خانواده دارای 4 فرزند معلول، ایجاد اشتغال برای دختر معلول خانواده و حل مشکل اشتغال پدر خانواده ارائه کرد.

۴۷۴۷

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
2293
20
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 38 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>