پستی که دی‌کاپریو را به قهرمان‌ تغییراقلیم ایرانی‌ها بدل کرد/ آیا او برای دریاچه‌ارومیه به ایران می‌آید؟

پستی که دی‌کاپریو را به قهرمان‌ تغییراقلیم ایرانی‌ها بدل کرد/ آیا او برای دریاچه‌ارومیه به ایران می‌آید؟

جامعه > محیط زیست -پست اینستاگرامی لئوناردو دی‌کاپریو درباره وضعیت دریاچه ارومیه و ابراز نگرانی نسبت به آن باعث شد مردم و مسئولان ایران از او قدردانی کنند. او اکنون به یک قهرمان محیط زیستی در ایران بدل شده است.

نیو صدر- چندی پیش لئوناردو دی‌کاپریو، هنرپیشه هالیوودی و برنده اسکار 2016 در صفحه اینستاگرام رسمی خود، با انتشار عکس و متنی کوتاه، نسبت به وضعیت دریاچه ارومیه ابراز نگرانی کرد.

این اتفاق باعث شد تعداد زیادی از ایرانی ها زیر این پست کامنت بگذارند، در توئیتر به او پیام بدهند و واکنش های عمدتا مثبت دیگر داشته باشند. اما روز گذشته سایت «نیچر ورد نیوز» هم به این اتفاق و واکنش ایرانی ها نسبت به پست دی کاپریو پرداخت، در این سایت آمده است؛

دی کاپریو ستاره تغییر اقلیم باز هم کار خودش را انجام داد. لئوناردو دی‌کاپریو عکسی از یک کشتی و اسکله قدیمی در بخش خشک شده دریاچه ارومیه را از صفحه ای دیگر در صفحه اینستاگرامی خود «ری-پست» کرد.

این پست حدود 307 هزار لایک داشت و دی کاپریو را به «قهرمان تغییر اقلیم» در ایران تبدیل کرد. همچنین این عکس به یکی از معروف ترین «ری-پست» های اینستاگرام تبدیل شد.

گفته می شود عکس او از دریاچه ارومیه منجر شده است تا سیلی از توجه ها و حمایت ها به سمت دریاچه خشک شده ایران برود. دی کاپریو ده ها سازمان در رابطه با تغییر اقلیم دارد و همچنین او نماینده تغییر اقلیم سازمان ملل است.

دریاچه ارومیه چندسالی است به یک مسئله غیر قابل حل تغییر اقلیم در ایران تبدیل شده است؛ چون به دلایل مختلف در حال خشک شدن و کوچک شدن است. زمانی دریاچه ارومیه بزرگترین دریاچه آب شور خاورمیانه بود اما به علت تغییر اقلیم، زیرساخت های غیر مسئولانه و خشکسالی این دریاچه شروع به خشک و کوچک شدن کرد.

در سال های گذشته، طرفداران محیط زیست ایران برای حمایت مسئولان داخلی و کمک به حل مسئله دریاچه ارومیه تلاش کردند، اما توجه کمی به آنها شد. اما به کمک قهرمان محیط زیستی جدید، دی کاپریو همه چشم ها از هر طرف دنیا اکنون به سمت دریاچه ارومیه است.

بعد از گذاشتن این پست، توئیتر و اینستاگرام پر از تشکر ایرانی ها و طرفداران خارجی محیط زیست از برنده جایزه اسکار شد. از معروف ترین توئیت ها می توان به توئیت های سازمان ملل و برخی از مسئولان دولتی ایران اشاره کرد. 
اکنون یک انقلاب محیط زیستی در ایرن در حال رخ دادن است و ستاد احیای دریاچه ارومیه از این هنرپیشه تشکر کرد. رسانه های ایران گزارش کردند که ستاد احیای دریاچه ارومیه دی‌کاپریو را به ایران دعوت کرده است.

دولت ایران هنوز پاسخی در رابطه با اینکه آیا دی کاپریو به ایران می رود یا نه دریافت نکرده است، اما اگر دی کاپریو به ایران برود آگاهی ها در رابطه با احیای دریاچه ارومیه افزایش پیدا می کند.

47237

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
34
161294
1693
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 78 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • iranmicro

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>