بررسی مشکلات آبیاری اراضی کشاورزی جنوب تهران/ کارگاه ها و صنایع تولیدکننده فاضلاب مشخص شوند

بررسی مشکلات آبیاری اراضی کشاورزی جنوب تهران/ کارگاه ها و صنایع تولیدکننده فاضلاب مشخص شوند

جامعه > مشکلات مردم -رئیس کمیسیون سلامت، ‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت:‌ برای حل معضل زیست محیطی آبیاری مزارع جنوب شهر تهران، لیستی از کارگاه ها وصنایع تولیدکننده فاضلاب در جنوب شهر تهران توسط شورایاران تهیه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین رحمت اله حافظی در جلسه رسیدگی و حل مشکلات آبیاری اراضی کشاورزی با فاضلاب خام در محدوده شهرک رسالت واقع در منطقه 19، گفت: باید مزارع با فاضلاب تصفیه شده آبیاری شود و از سازمان های ذی ربط به ویژه اداره کل محیط زیست استان تهران، شبکه بهداشت و آبفای روستایی انتظار می‌رود بازدیدهای منظم از روند آبیاری مزارع داشته باشند و گزارش های تهیه شده را نیز به کمیسیون سلامت شورای شهر تهران ارسال کنند.
او با بیان اینکه عدم اتصال شهرک رسالت به شبکه آب شرب شهری و آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب چالشی جدی است که می توان با مدیریت آن را حل و فصل کرد، تاکید کرد: بر حسب گزارش های ارائه شده توسط نمایندگان دستگاه‌های ذی ربط، می بایست لیستی از کارگاه ها و صنایع تولیدکننده فاضلاب در جنوب شهر تهران توسط شورایاران تهیه شود.
حافظی ادامه داد: ستاد محیط زیست شهرداری تهران نیز در چند روز آینده می بایست گزارش مصوبی از وضعیت زیست محیطی شهرک رسالت تهیه و به کمیسیون سلامت شورا ارائه کند.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران،‌ همچنین گفت: باید برآورد هزینه احداث و ساخت فاضلاب در شهرک رسالت و احداث مرکز تصفیه آب های سطحی توسعه آبفای روستایی استان تهران بررسی و اعلام شود، همچنین با توجه به اهمیت موضوع، بازدیدی از سطح منطقه با حضور مسئولان مربوطه خواهیم داشت.
محمد حقانی دیگر عضو کمیسیون سلامت،‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نیز در این جلسه، گفت: باید بخشی از بودجه هایی که صرف درمان می‌شود برای پیشگیری اختصاص یابد از این رو باید موضوع کیفیت آب شرب مصرفی و نهرهای آبیاری مزارع تضمین شود.
او ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع بایستی تصمیمات درستی در این خصوص اتخاذ شود.
در این جلسه مدیرکل محیط زیست شهرستان تهران، بخشدار شهر آفتاب، رئیس شبکه بهداشت شهرستان ری، رئیس ستاد محیط زیست شهرداری تهران، نمایندگان جهاد کشاورزی شهرستان تهران، آب و فاضلاب روستایی تهران، شهرداری منطقه 19 و شورایاران منطقه 19 حضور داشتند.

 

23231

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
50
61978
792
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 114 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • behroznasiri0

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>