۴۷ کیلومتر مربع پهنه های گسل در داخل شهر تهران وجود دارد

جامعه > شهری -مهر نوشت: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تهیه نقشه های پهنه های گسلی در محدوده شهر تهران را اتفاق بزرگی دانست و اعلام کرد: ۴۷ کیلومتر مربع مساحت پهنه های گسل در داخل شهر تهران قرار دارد.

احمد صادقی در نشست رسانه ای ابلاغ نقشه های پهنه های گسلی در محدوده شهر تهران اظهار کرد: در فرآیندی مستمر ۴۱۰ کیلومتر فضای جغرافیایی بررسی شده است که ۲۴۹ کیلومتر مربع از کل گسل ها در شهر تهران تدقیق شده است.

به گفته صادقی مساحت کل پهنه های گسل های قرار گرفته در تهران ۸۰ کیلومتر مربع است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: بر اساس طرح جامع مدیریت بحران، نقشه تدقیق گسل های شهر تهران تهیه و با دستور شهر دار تهران بر روی نقشه طرح تفصیلی قرار گرفته است به طوری که با تصویب نهایی آن در شورای عالی معماری و شهرسازی قابل اجرا است.

وی خاطر نشان کرد: از سال ۱۳۸۷ این موضوع در دست رسیدگی بوده است به طوری که در تائید اسناد اختلاف نظر بود اما با پیگیری وهماهنگی شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری، وزارت راه، مسکن و شهرسازی، نقشه های گسلی در کمیته فنی استاندارد ۲۸۰۰ تصویب شد.
صادقی اظهار کرد: با تائید نقشه ها و اجرایی شدن آن، تکلیف ساختمان سازی مشخص می شو و در این راستا باید پیش نویس مقاوم سازی غیر سازه ای نیز تهیه شود.
وی تاکید کرد: بدین ترتیب در دستورالعمل مقاوم سازی غیر سازه ای تدابیری از جمله آموزش و مانور برای ساکنان ساختمان های روی گسل در نظر گرفته می شود.

وی همچنین گفت : شهر تهران نیازمند نقشه های ژئو تکنیکی پهنه ها و نقشه حاک دستی است تا با در نظر گرفتن ضوابط و مقررات یک شهر امن داشته باشیم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه امیدواریم با تدقیق نقشه پهنه های گسلی توجه دولت و حاکمیت به گسل های پنهان و زیر سطحی جلب شود، افزود: شناسایی و تدقیق نقشه پهنه های گسلی باید استمرار داشته باشد به طوری که اکنون ۴ کیلومتر به اندازه گسل کن اضافه شده و گسل نیاوران نیز از ۱۳ کیلومتر افزایش یافته است و ادامه این روند با تامین اعتبار و فراهم کردن تکنولوژی پیشرفته سرعت می گیرد.
صادقی تصریح کرد: تدقیق نقشه پهنه های گسلی شهر تهران از حقوق شهروندی است تا بدین ترتیب مردم بدانند کجا زندگی می کنند و بر چه خاکی سرمایه گذاری می کنند و چه تدابیری باید برای مقاوم سازی ساختمان ها و محل سکونت آنها صورت گیرد.

47237

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
0
4074
36
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 98 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>