پاسخ سازمان مالیاتی به مشکل در صدورگواهینامه مالیات بر ارزش افزوده

جامعه > مشکلات مردم -پس از انتشار مشکل مردم درباره اختلال در سیستم صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده و پیگیری آن، سازمان مالیاتی این مشکل را وارد دانست و رفع کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین مخاطبان زیادی در سرویس مشکلات مردم از عدم تمدید گواهی های مالیات بر ارزش افزوده گلایه کرده اند.
یکی از مخاطبان به نام احمد در این باره نوشته:با سلام اداره ارزش افزوده دارایی پاسخگو نیست اعتبار گواهی ارزش افزوده ما 20 خرداد به اتمام رسیده و اداره دارایی تا قبل از اتمام اعتبار درخواست تمدید نمی پذیرد و بعد از پایان آن از 20 خرداد اقدام کردیم میگویند که سیکل صدور و پست حدود 1 ماه طول میکشد. حالا تکلیف ما که گواهی معتبر نداریم و خریدار وجه ارزش افزوده را به همین دلیل پرداخت نمیکنه چیه؟ بعد دارایی میاد ما رو جریمه میکنه تو را به خدا این چه وضعیه؟ لطفا به گوش مسئولان برسانید. جواب ما را که نمیدهند.
مخاطب دیگری اینطور گلایه کرده که: اداره دارایی مالیات بر ارزش افزوده غرب تهران برای تمدید گواهی بسیار کند عمل میکند. بیش از 2 ماه برای یک تمدید ساده مردم را سرگردان میکنند. اصلا" فکر ما نیستند. عمدا" در صدور و تمدید کوتاهی میکنند تا جریمه بگیرند. آخه این چه وضعیه؟ دهها بار به صورت اینترنتی درخواست دادیم دهها بار مراجعه حضوری داشتیم هر روز یکی مرخصی هست تو را به خدا مسئولین با این کارمندهای بی مسئولیت برخورد کنند. ببینید چقدر درخواست اونجا روی هم انباشته شده اصلا" انگار اداره ارزش افزوده غرب تهران مسئول نداره. طوری برخورد میکنند که انگار ما رعیت اونها هستیم. به گوش مسئولین برسونید لطفا"

جوابیه سازمان مالیاتی
پس از انتشار این کامنتها و پیگیری خبرنگار سرویس مشکلات مردم، سازمان مالیاتی اعلام کرد ایراد درباره سامانه تمدید گواهی نظام مالیات بر ارزش افزوده وارد است و مشکل رفع شده. این سازمان در جوابیه خود نوشته:

مدیرمسئول محترم خبرگزاری خبرآنلاین
با سلام احترام
نظر به طرح سوال مردمی در آن رسانه در خصوص "صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده" مورخ 14/4/1395، بدینوسیله به اطلاع می رساند مشکل مطروحه به معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور انعکاس یافت و این معاونت پس از انجام بررسی های لازم و وارد دانستن ایراد مطرح شده، به منظور تکریم مودیان محترم مالیاتی و تسهیل امور آنان نسبت به رفع مشکل اقدام نمودند.
بر این اساس پاسخ معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور به شرح زیر می باشد:
"از این پس امکان ثبت درخواست گواهینامه و همچنین صدور آن در سامانه مالیات بر ارزش افزوده از یک ماه قبل از پایان مهلت انقضا امکان پذیر است."
غلامرضا قبـله ای
مدیرکل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیاتی


46231

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
0
44286
311
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 126 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>