ورامین رقیب تهران در آلودگی هوا

منصور گل‌محمدی گفت: طی آخرین جلساتی که با سازمان‌های سیاسی، محلی و استانی برگزار شده است، مقرر شد که تا پایان شهریورماه از سیستم تصفیه فاضلاب دو واحد صنعتی چرم‌شهر و سالاریه بهره‌برداری شود.

او درباره دفن زباله و پسماند شهرستان ورامین گفت: در چند ماه اخیر محل دفن پسماند شهری تا حدود زیادی ساماندهی شده است ولی هنوز به حد مطلوب نرسیده است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ورامین ادامه داد: مسئولان پسماند پیگیر احداث کارخانه بازیافت زباله در شهرستان ورامین هستند و اگر این کارخانه احداث شود تا حدود زیادی از مشکلات پسماند شهری حل خواهد شد.

گل‌محمدی با بیان اینکه اکثر شهرستان‌های اطراف ورامین مشکل فاضلاب شهری را دارند، گفت: اداره آب و فاضلاب در حال احداث سیستم تصفیه فاضلاب در این شهرستان است.

او با بیان اینکه می‌توان از پساب برای آبیاری فضای سبز شهری استفاده کرد گفت: با استفاده از راهکارهای کوتاه‌مدت می‌توان پساب را مدیریت کرد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ورامین درباره آبیاری مزارع کشاورزی با آب فاضلاب توضیح داد: متاسفانه بخشی از فاضلاب برای آبیاری مزارع غلات استفاده می‌شود؛ البته دانه غلات امکان آلودگی کمتری نسبت به صیفی‌جات با آبیاری فاضلاب دارند و همچنین سازمان بهداشت و جهاد کشاورزی در حال پیگیری و شناسایی این مزارع هستند.

او گفت: با توجه به اینکه ورامین در حاشیه کویر قرار گرفته است یکی از اصلی‌ترین عوامل آلودگی هوا در این شهرستان ، بحث ریزگردهاست و این مساله باعث شده که ما در آلودگی هوا رقیب شهر تهران باشیم.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ورامین ادامه داد: یکی از مهم‌ترین تخلف‌های زیست‌محیطی ورامین آلودگی فاضلاب شهرک سالاریه بوده که فاضلاب زیادی وارد محیط زیست می‌کرده است، این موضوع با پیگیری‌های سازمان محیط زیست تا حدود زیادی رفع شده است.

گل‌محمدی در پایان گفت: امکانات سازمان محیط زیست هم از نظر نیروی انسانی و هم از نظر تسهیلات محدود بوده است، پس از شهروندان می‌خواهیم در حفاظت از محیط زیست خود با ما همکاری کنند.

۴۷۲۳۶

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
34
124591
1253
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 99 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>