معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی: بیمه کارگر ساختمانی حذف نمی‌شود اما نظارت‌ها دقیق‌تر می‌شود

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی: بیمه کارگر ساختمانی حذف نمی‌شود اما نظارت‌ها دقیق‌تر می‌شود

جامعه > مشکلات مردم -در قانون، به صراحت آمده تنها کارگرانی که دارای کارت مهارت فنی بوده و در امر تخریب، تجدید بنا و ساخت اشتغال داشته باشند، می توانند بیمه کارگر ساختمانی شوند و شرط ورود به این نوع بیمه، داشتن کارت مهارت معتبر و اشتغال است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است:" با سلام لطفا دلیل حذف بیمه بسیاری از کارگران ساختمانی را از مسولین بپرسین باتوجه به رکود کارهای ساختمانی چرا بازرسین ابنقدر سخت گیری میکنن وکارگران بدبخت را حذف مینمایند"

در همین زمینه محمدحسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: برنامه ای برای قطع بیمه کارگران ساختمانی در تامین اجتماعی نداریم اما نظارتی را آغاز کرده ایم که هر فردی از محل شغل اصلی اش بیمه شود.
او با بیان اینکه متاسفانه در سال ٩٤، حدود یکصد هزار نفر کار اصلی شان کارگر ساختمانی نبوده ولی از این محل بیمه شده بودند ادامه داد: قانونگذار، ساز و کاری فراهم کرده که کارگران ساختمانی تنها با پرداخت ٧درصد حق بیمه، از تمامی مزایا استفاده کنند به همین دلیل افرادی که از مسیر کارگر ساختمانی بیمه شوند، صرفا با پرداخت ماهیانه حدود ٦٠ هزار تومان از تمام مزایای بیمه برخوردار می شوند.
زدا گفت: چون آنها کارفرمای ثابتی ندارند که منجر به اخراج از کار شده باشند از اینرو شرایط قانونی لازم برای بهره مندی از دریافت مقرری بیمه بیکاری را ندارند مشمول دریافت برخی مزایا مانند بیمه بیکاری نمی شوند.
وی افزود: در قانون، به صراحت آمده تنها کارگرانی که دارای کارت مهارت فنی بوده و در امر تخریب، تجدید بنا و ساخت اشتغال داشته باشند، می توانند بیمه کارگر ساختمانی شوند و شرط ورود به این نوع بیمه، داشتن کارت مهارت معتبر و اشتغال است.
وی افزود: صدور این کارت به عهده سازمان فنی و حرفه ای است اما باید سازو کاری فراهم شود تا از این بیمه درست استفاده شود.

46232

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
1
41698
304
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 113 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

  • balavipourali
  • lednoor

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>