اتمام حجت نظام‌وظیفه با مشمولان غایب/ ارسال پیامک به تمامی غایبان سربازی

سردار ابراهیم کریمی با اشاره به اجرای طرح جریمه ریالی اظهار کرد: بنا بود مرحله اول ثبت نام طرح جریمه ریالی در پانزدهم مردادماه به اتمام برسد از این رو مشمولان غایبی که حداقل تا پایان سال 95، هشت سال و بیشتر از آن غیبت دارند می‌توانند تا فردا به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند در حال حاضر نیز بیش از 56 هزار نفر با مراجعه به دفاتر پلیس +10 متقاضی بهره مندی از جریمه ریالی سربازی بوده‌اند.

کریمی از تشکیل ستاد فراخوان و تعیین تکلیف مشمولان غایب خبر داد و گفت: از یکی دو روز گذشته طرحی در این ستاد به اجرا درآمده که بر اساس آن به تمامی مشمولان غایب که تا کنون اقدام به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود نکرده‌اند پیامکی ارسال شده و از آنان خواسته می‌شود که نهایتا تا آخر مردادماه با مراجعه به دفاتر پلیس +10 وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با تاکید بر اینکه این پیامک به تمامی مشمولان غایب ارسال خواهد شد اظهار کرد: طی یکی دو روز آینده این پیامک برای همه ارسال شده و همانطور که گفتم آنان موظفند تا پایان مردادماه وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.

وی درباره اینکه اگر این افراد پس از دریافت پیامک در موعد مقرر به دفاتر پلیس +10 مراجعه نکنند چه خواهد شد، اظهار کرد: سال گذشته شایعاتی مطرح شده بود که هدف از ثبت نام جریمه ریالی پیدا کردن آدرس و شماره تلفن مشمولان غایب است. این در حالیست که ما مشخصات تمامی مشمولان غایب را چه یک ماه غیبت داشته باشند و چه 10 سال در اختیار داریم و این پیامک نیز با استفاده از همین اطلاعات برایشان صادر می‌شود. بنابراین اگر این افراد به پیامک ارسالی بی‌توجه باشند از شهریور ماه برایشان ابلاغیه‌ای صادر شده و به نوعی آخرین هشدار به آنان داده می‌شود که خود را برای اعزام به خدمت سربازی و یا تعیین تکلیف آن معرفی کنند. در غیر این صورت بر اساس ماده 58 با مشمولان غایب برخورد شده و طرح دستگیری آنان کلید خواهد خورد.

کریمی اضافه کرد: البته این به این معنا نیست که تمامی افراد باید به سربازی اعزام شوند. مشمولان غایب پس از مراجعه به دفاتر پلیس +10 به سه دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول کسانی هستند که باید به سربازی بروند، دسته دوم افرادی هستند که به دلیل شرایطی که دارند می‌توانند از برخی از معافیت‌ها استفاده کنند و دسته سوم نیز آن دسته از مشمولان غایبی هستند که تا پایان سال 95 حداقل هشت سال غیبت از خدمت داشته باشند که این افراد می‌توانند با پرداخت جریمه ریالی از انجام خدمت سربازی معاف شوند.

۴۷۴۷

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
17919
133
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>