۷۰ بیمارستان تامین اجتماعی شبیه هتل سه ستاره می شوند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سازمان تأمین اجتماعی، محمدعلی همتی گفت: اجرای طرح هتلینگ در بیمارستان های تامین اجتماعی موجب شده تا روحیه خوب و مضاعفی در مراجعین و کادر درمانی بیمارستان ایجاد شود که به هیچ وجه با گذشته قابل مقایسه نیست.

او گفت: ارتقاء بهره وری در مراکز درمانی و بیمارستانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی از اولویت ها و رویکردهای جدی مسئولان سازمان طی سال های اخیر بوده است.

همتی تأکید کرد: در سه سال گذشته کارهای خوبی در حوزه درمان انجام گرفته که معادل ۱۰ سال قبل از آن بوده است . اما هنوز نیازهای زیادی باید تامین شود تا روز به روز خدمات بهتری به بیماران ارائه شود و کیفیت خدمات در مراکز سازمان بالا برود.

او به برخی از اقدامات اساسی و زیربنایی طی سال های اخیر در سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت: یکی از اقدامات بنیادی در سازمان که در سال های اخیر با زیرسازی بسیار مناسبی طرح ریزی و اجرا شد، بحث تکمیل و ارتقاء IT و راه اندازی سیستم HIS در بیمارستانها و مراکز درمانی ملکی سازمان بود که با تامین تجهیزات نرم افزاری مناسب، سازمان موفق شد، این مهم را تا پایان سال ٩٤ عملیاتی کند و سال گذشته جشن استقلال سیستم ای تی را برگزار کند.

همتی با اشاره به تجهیز و به روز رسانی ناوگان آمبولانسی سازمان گفت: طی ١٠ سال گذشته حتی یک آمبولانس وارد مراکز ملکی ما نشده بود که سال گذشته موفق شدیم تا در یک مرحله ، ١٥٠ دستگاه آمبولانس را بعد از تصویب هیات مدیره سازمان خریداری و به شیوه ای کاملا منطقی و بر اساس نیازهای کارشناسی شده واحدها در اختیار مراکز درمانی قرار دهیم و به این ترتیب تمامی آمبولانس های سازمان به روز شده و به استان کردستان هم ٤ دستگاه اهدا شد.

او در خصوص دیجیتالی کردن سیستم رادیولوژی تأکید کرد: سال گذشته تمامی دستگاههای رادیولوژی آنالوگ مراکز درمانی کشور به سیستم دیجیتالی ارتقاء یافت که با اجرای این برنامه نیز تمامی فیلم های گرفته شده واحدهای رادیولوژی اعم از سی تی اسکن قابل رویت و اظهار نظر در همه بیمارستان‌های تحت پوشش سازمان خواهد بود.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی هچنین با اشاره به اینکه زمینه برای اجرای طرح های بزرگ مانند کارت هوشمند و نسخه الکترونیک بخوبی مهیا شده است، تأکید کرد: اجرای طرح کارت هوشمند درمان از دیگر اقداماتی است که سازمان در نظر دارد طی سال ١٣٩٥ در راستای ارائه سرویس مناسب به بیمه‌شدگان و با برقراری سامانه آنلاین استحقاق درمان و ایجاد نسخه‌نویسی الکترونیک عملیاتی کند.

او گفت: در این طرح که سال گذشته در شهر یزد پایلوت شد و هم اکنون نیز در درمانگاه آزادی تهران در حال اجراست ، تمامی دفترچه‌های درمانی موجود در سازمان تأمین اجتماعی با کارت هوشمندی که قابلیت ثبت و ذخیره‌سازی بخشی از اطلاعات درمانی بیمه‌شدگان را دارا است، جایگزین خواهد شد.

به گفته او، پیاده‌سازی سیستم نسخه‌نویسی الکترونیک می‌تواند مشکلات متعدد نسخه‌نویسی کاغذی را بهبود دهد و باعث صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، احراز هویت و بررسی استحقاق درمان و کاهش خطاهای نسخه‌نویسی شود.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی اجرای سیستم پکس ( نگهداشت فیلم های رادیولوژی ) را یکی دیگر از اقدامات سازمان طی سال جاری عنوان و تاکید کرد: سیستم پکس یک سیستم انتقال و ذخیره تصاویر پزشکی است که تصاویر پزشکی را پس از تبدل به فرم دیجیتال از طریق شبکه‌های سرعت بالا منتقل کرده و آنها را به‌جای سیستم رایج فیلم‌های رادیولوژی با فرمت دیجیتال ذخیره می‌کند.

۴۷۲۳۶

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
0
17045
150
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 107 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>