کلاهبرداری 40 میلیونی از زن جوانی که آرزوی زندگی در فرنگ داشت/ نقشه اذیت و آزار ناکام ماند

جامعه > حوادث -اعتماد نوشت: مردی که با وعده تهیه ویزای شنگن، اعتماد زنی جوان را جلب کرده و قصد آزار و اذیت او را داشت پس از دستگیری از سوی پلیس به کلاهبرداری ٤٠ میلیون تومانی از شاکی اعتراف کرد.

متهم در روز حادثه، زن جوان را در خودروي خود سوار كرده و به حاشيه تهران برده بود اما با مقاومت او در انجام نقشه خود ناكام ماند. قضات شعبه هشتم دادگاه كيفري استان تهران متهم را به هفت سال زندان و پرداخت جريمه نقدي محكوم كردند.
رسيدگي به اين پرونده از بهمن ٩٤ با شكايت زن جوان در پليس آگاهي تهران بزرگ آغاز شد. او به كارآگاهان گفت: «چند وقت پيش تصميم گرفتم براي ادامه زندگي به آلمان سفر كنم. به سفارت اين كشور رفتم تا كارهاي مقدماتي را انجام دهم. آنجا با مردي آشنا شدم كه مدعي بود در سفارت آشنا دارد و مي‌تواند به من در تهيه ويزا كمك كند. با حرف‌هايي كه زد به او اعتماد كردم و سوار ماشينش شدم. گفت در ازاي ٧٠ ميليون تومان پول مي‌تواند در كمترين زمان ممكن ويزا تهيه كند.
پس از مدتي ٤٠ ميليون تومان به او دادم. چند روز بعد از اينكه پول را گرفت، مدعي شد كارهاي مقدماتي اقامتم را انجام داده اما من بايد اول به تركيه بروم و از آنجا راهي آلمان شوم. يك روز با هم قرار گذاشتيم تا به دفتر خدماتي برويم و بليت پرواز به تركيه را تهيه كنيم اما وقتي سوار ماشينش شدم، در ميانه راه تغيير مسير داد و به حاشيه تهران رفت. آنجا مي‌خواست به من تعرض كند اما با او درگير شدم و توانستم فرار كنم.»
شاكي موفق شده بود شماره پلاك خودروي متهم را بردارد. ماموران با پيگيري آن به تدريج به متهم نزديك شدند و سرانجام شش ماه پس از حادثه، او را دستگيركردند و مورد بازجويي قرار دادند. مرد جوان به كلاهبرداري و تلاش براي تعرض به شاكي اعتراف كرد تا به اين ترتيب كيفرخواست پرونده‌اش صادر و براي صدور حكم در اختيار شعبه هشتم دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي حسين اصغرزاده قرار گيرد.
در آغاز جلسه غيرعلني رسيدگي به پرونده در اين شعبه، شاكي تقاضاي مجازات براي متهم كرد. پس از او متهم پشت جايگاه ايستاد و گفت: «من قبلا چند بار به تركيه سفر كرده بودم. وقتي فهميدم شاكي مي‌خواهد ويزا تهيه كند، خودم را از آشنايان سفارت معرفي كردم و مدعي شدم مي‌توانم با دريافت ٧٠ ميليون تومان پول، خيلي سريع ويزا تهيه كنم. وقتي ٤٠ ميليون تومان از او پول گرفتم، نقشه تعرض به او را كشيدم.
روز حادثه، شاكي را سوار ماشينم كردم تا به دفتر خدماتي برويم اما در مسير تغيير مسير دادم و به حاشيه تهران رفتم. آنجا با او درگير شدم كه موفق شد فرار كند. براي اينكه دستگير نشوم، مدتي از تهران خارج شدم اما پس از شش ماه، وقتي دوباره برگشتم، ماموران بازداشتم كردند.»
در پايان جلسه دادگاه، قضات وارد شور شده و متهم را به هفت سال زندان، رد مال و پرداخت ٤٠ ميليون تومان جزاي نقدي محكوم كردند.

 

45231

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
16
141309
1163
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 54 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>