دستگیری 30 مامور قلابی که ازقاچاقچی‌ها اخاذی می کردند

جامعه > حوادث -خراسان نوشت: اعضای یک شبکه 30 نفره مامورنما که از قاچاقچیان موادمخدر در مشهد اخاذی می‌کردند دستگیر شدند.

آنها با تلاش شبانه روزی ماموران حفاظت اطلاعات پلیس خراسان رضوی و صدور دستورات ویژه قضایی درحالی دستگیر شدند که تاکنون به جابه جایی و نگهداری بیش از 200 کیلوگرم موادمخدر اعتراف کرده اند.
ماجرای باند مامورنماها و اخاذی های آنان از قاچاقچیان مواد مخدر هنگامی در دستور کار نیروهای حفاظت اطلاعات پلیس خراسان رضوی قرار گرفت که اطلاعات دریافتی و غیرمحسوس آنان نشان می‌داد: افرادی با جعل عنوان نیروهای انتظامی و درحالی که تجهیزات نظامی نیز به همراه دارند از برخی قاچاقچیان رشوه می گیرند و یا مواد مخدر مکشوفه را بین خودشان تقسیم می کنند
. این گونه بود که نیروهای حفاظت اطلاعات با هوشیاری کامل و رصدهای اطلاعاتی وارد این ماجرا شد چرا که تحقیقات گسترده آنان بیانگر این بود که مامورنماها دارای تجهیزات نظامی هستند.
گزارش خراسان حاکی است: ماموران حفاظت اطلاعات پس از جمع آوری اسناد و مدارک غیرقابل انکار از یک باند مامورنما، در اواخر سال گذشته و با صدور دستورات ویژه ای از سوی سرپرست دادسرای انقلاب اسلامی مشهد، عملیات دستگیری آنان را در شرق مشهد آغاز کردند و باند 6 نفره مامورنماها را به دام انداختند. با اعترافات سرکرده این باند و با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، قاضی «حیدری» دستور داد تا این پرونده در شعبه 903 دادسرای انقلاب مورد رسیدگی قرار گیرد.
مقام قضایی که احتمال می‌داد اعضای این باند توسط افراد دیگری پشتیبانی می شوند و احتمال فعالیت باندهای دیگری نیز در این رابطه وجود دارد، دستور ریشه یابی و دستگیری دیگر اعضای مرتبط با این باند را صادر کرد و بدین ترتیب تلاش های شبانه روزی ماموران حفاظت اطلاعات پلیس خراسان رضوی وارد فاز جدیدی شد.تا این که ماموران حفاظت اطلاعات با راهنمایی های معاون دادستان مشهد، عملیات خود را به نقاط دیگر شهر کشاندند و عوامل مرتبط با این باند را در محاصره اطلاعاتی قرار دادند.
بررسی های دقیق نشان می داد: مامورنماها قاچاقچیان را از قبل شناسایی می کردند و هنگام معامله مواد مخدر و یا به عنوان بازرسی وارد عمل می شدند و با گرفتن مواد مخدر درحالی از آنان اخاذی می کردند که تجهیزات نظامی نیز به همراه داشتند. این گونه بود که جان برکفان نیروی انتظامی در چندین عملیات گسترده موفق شدند اعضای 5 باند که در قالب یک شبکه 30 نفره در مشهد فعالیت می کردند را شناسایی و دستگیر کنند.
بنابراین گزارش، در همین حال قاضی پرونده ، این افراد را به اتهام جعل عنوان مامور نیروی انتظامی، نگهداری موادمخدر، اخاذی و ... مورد بازجویی های تخصصی و فنی قرار داد که بررسی های بیشتر در این باره ادامه دارد.
این درحالی است که قاضی حیدری (معاون دادستان مشهد) با تایید این خبر به خراسان گفت: برخی از افراد دستگیر شده در بند نظامی و برخی دیگر در بند عمومی زندان به سر می برند و قرارهای قانونی مناسب از سوی قاضی شعبه 903 دادسرای انقلاب برای آن ها صادر شده است.
این مقام قضایی تصریح کرد: متهمان دستگیر شده در این شبکه بزرگ تاکنون به جابه جایی و نگهداری بیش از 200 کیلوگرم مواد مخدر اعتراف کرده اند.
قاضی حیدری با قدردانی از همکاری صمیمانه و بی شائبه سرهنگ محمد بوستانی (رئیس پلیس مشهد) و ماموران حفاظت اطلاعات پلیس خراسان رضوی برای دستگیری اعضای این شبکه گفت: تحقیقات برای ریشه یابی این پرونده همچنان ادامه دارد.

 

45231

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
1
58252
446
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 49 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>