تاثیر شیرمادر در کاهش احتمال ابتلا به سرطان

محک در ۲۵ سال فعالیت خود در زمینه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان همواره تلاش داشته به تمامی جنبه‌های سلامت کودکان و آگاهی رسانی در زمینه آنها بپردازد. یکی از مهم‌ترین موضوعات در زمینه سلامت کودکان تغذیه با شیر مادر است.

توجه به تغذیه کودکان می‌تواند زمینه تقویت سیستم ایمنی بدن آنها را فراهم ‌کند و احتمال ابتلا به بیماری سرطان را کاهش دهد. از آنجایی که شیر مادر، کامل‌ترین و سالم‌ترین غذا برای شیرخوارگان است، محک همواره بر تغذیه کودکان با شیر مادر تاکید داشته و در راستای دغدغه سلامت کودکان از مادران جوان درخواست می‌کند تا برای افزایش سلامت خود و فرزندانشان به این نوع تغذیه توجه کنند.

تغذیه مناسب از عوامل مهم تکامل فیزیکی، فکری و افزایش قدرت دفاعی در انسان است. تغذیه شالوده اصلی زندگی را تشکیل داده و افزایش سلامتی و آرامش را به همراه دارد.

با وجود اینکه نمی‌توان درخصوص تأثیر مستقیم شیر مادر بر میزان ابتلا به سرطان کودکان سخن گفت اما از آنجایی که شیر مادر کاهش نرخ ابتلا به عفونت، تقویت سیستم ایمنی و گوارشی در شیرخوار را به همراه دارد، توصیه می‌شود تا کودکان از شیر مادر تغذیه کنند.

شیر مادر، تغذیه‌‌ای عاری از عفونت، بیماری واگیردار، عوامل سرطان‌زا و مواد صنعتی است. شیر مادر گرم، سالم، بدون مواد افزودنی و سرشار از مواد انرژی‌زاست و نوزاد هر زمانی که بخواهد به آن دسترسی دارد. برقراری ارتباط معنوی بین مادر و شیرخوار مهم‌ترین ویژگی تغذیه با شیر مادر است که بر همین اساس سلامت جسمی و روحی کودک نیز به بهترین نحو ممکن تأمین می‌شود.

اهمیت تغذیه با شیر مادر تا اندازه‌ای است که پزشکان به مادرانی که در بدترین شرایط جسمی و روحی نیز قرار دارند توصیه می‌کنند که ضمن استفاده از داروهای مناسب، نوزاد را با شیر خود تغذیه کنند چرا که این امر برای سلامتی مادر و شیرخوار، توأمان مفید است.

هفته جهانی تغذیه شیر مادر امسال با شعار «شیر مادر؛ کلید توسعه پایدار» نامگذاری شده است. محک در ربع قرن حمایت همه جانبه از کودکان مبتلا به سرطان تلاش کرده تا با نگاه زیرساختی به دو مفهوم ماندگاری و توسعه توجه کرده و با این نگاه معتقد است توجه ویژه به زیربنای زندگی سالم می‌تواند هزینه‌های گزاف سلامت در زمینه‌های جانی و مالی را کاهش دهد.

* رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک

۴۷۲۳۶

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
9
35670
478
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 61 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>