وزیر بهداشت: سرنوشت برخی خانواده‌ها به نظر پزشکی قانونی وابسته است

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی صبح امروز پس از بازدید از مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی، اظهار داشت: سرنوشت خانواده ها و برخی از پرونده های قضایی، به نظرات کارشناسی پزشکی قانونی وابسته است و به هر میزان که این سازمان به تکنیک ها و تجهیزات جدید مجهز شود، به قاضی کمک می کند حکمی را صادر کند که به عدالت نزدیک تر است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تصمیم گرفته شد فارغ التحصلان رشته پزشکی قانونی طرح نیروی انسانی را در صورتی که سازمان پزشکی قانونی نیازی نداشته باشد، سپری نکنند، افزود: لازم است طرح نیروی انسانی این فارغ التحصیلان تسهیل شود تا موجب تشویق و ترغیب دانشجویان به رشته پزشکی قانونی شود.

دکتر هاشمی گفت: کمبودهای سازمان پزشکی قانونی با کمک و همکاری معاونت آموزشی و درمان وزارت بهداشت برطرف می شود زیرا معتقدیم هر کمکی که به پزشکی قانونی شود، جنبه ملی دارد و در حال حاضر فضا و امکانات مناسبی در این سازمان وجود دارد اما نیازمند نیروی انسانی و تجهیزات مدرن است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت آمادگی لازم برای همکاری یکی از دانشگاه های بزرگ کشور با سازمان پزشکی قانونی به منظور ارتقای آموزش و پژوهش را دارد چراکه اتصال این سازمان به یکی از دانشگاه های بزرگ کشور، به رشد و توسعه این سازمان کمک می کند.

دکتر هاشمی حضور دانشجویان رشته پزشکی در قالب تورهای دانشجویی در سازمان پزشکی قانونی را بسیار ارزنده و اثرگذار دانست و خواستار حضور دانشجویان و جراحان و همچنین پاتولوژیست ها در قالب تور در این سازمان شد.

بنا بر این گزارش در حاشیه این بازدید، دکتر احمد شجاعی با اهدای لوحی به وزیر بهداشت از تلاش های دکتر هاشمی در اجرای طرح تحول سلامت در کشور تقدیر کرد.

گفتنی است در این بازدید علاوه بر مسئولان سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر حریرچی قائم مقام و معاون کل، دکتر آقاجانی معاون درمان، دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر جعفریان، دکتر پیوندی ودکتر میراسماعیل روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران، دکتر امامی رضوی قائم مقام وزیر در امور دانشگاه ها، دکتر خدادوست مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی اسلامی وزارت بهداشت، دکتر زارع نژاد مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر رضوی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات حضور داشتند.

47234

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
34
140666
1492
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 156 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>