در مناطق طبیعی تهران آتش روشن نکنید/ مجازات حبس در انتظار متخلفان

جامعه > محیط زیست -با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و خشک شدن پوشش گیاهی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت محیط زیست، اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران طی اطلاعیه در خصوص آتش سوزی در این مناطق هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در این اطلاعیه آمده است: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و خشک شدن پوشش گیاهی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست تهران (پارکهای ملی، آثارطبیعی ملی، پناهگاههای حیات وحش، مناطق حفاظت شده) و تردد و ورود افراد بومی وگردشگران به این مناطق هرساله شاهد آتش سوزی دربرخی از این مناطق بوده‌ایم.

در این اطلاعیه آمده است: ضمن اعلام آماده باش کلیه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان در مناطق وپاسگاههای محیط بانی، هماهنگی های لازم جهت پشتیبانی دیگر دستگاههای مربوطه درمواقع ضروری ازطریق ادارات شهرستانی به عمل آمده است.

گفتنی است ایجاد و فراهم کردن مقدمات آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست بر اثر بی مبالاتی یا عدم رعایت مقررات محیط زیست و تخلف در این خصوص جرم محسوب می شود وبه استناد بند ه ماده ۱۳ قانون شکار و صید فرد خاطی به مجازات حبس از ۹۱ روز تا ۳سال یا جزای نقدی از یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال تا ۲۰ میلیون ریال ودر صورت تکرار به هر دو مجازات محکوم می شود و در صورت آتش سوزی عمدی در پارکهای ملی وآثار طبیعی ملی مرتکب به مجازاتهای مقرر در ماده ۶۷۵ قانون مجازات اسلامی، حبس از ۲ تا ۵ سال محکوم می شود.

همچنین شهروندان از روشن کردن آتش در مناطقی که قابلیت وشرایط اشتعال را دارند جدا خودداری کرده ودر این زمینه احتیاط بیشتری کنند ودر صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت استان مراتب را به پاسگاههای محیط بانی ویا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانی ویا شماره تلفن ۲-۷۷۳۵۵۷۸۱ اطلاع دهند.

 

۴۲۴۲

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
07/30
1
44754
526
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221
07/21
35
146610
2301

حاضرین در سایت

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>