بررسی مشکلات محله شهادت در شهرری/ پیرهادی: گسل ری برای بافت فرسوده این منطقه خطرناک است

بررسی مشکلات محله شهادت در شهرری/ پیرهادی: گسل ری برای بافت فرسوده این منطقه خطرناک است

جامعه > مشکلات مردم -عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران می‌گوید 137 هکتار بافت فرسوده در شهر ری قرار دارد که به دلیل احتمال فعال شدن گسل ری بسیار خطرناک است. لذا باید تسهیلات تشویقی برای نوسازی این مناطق اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محسن پیرهادی عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته نظارت کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در راستای بررسی مشکلات و مطالبات شورایاری، هیئت امنا و اهالی محلات شهر تهران طی جلساتی به همراه کارشناسان کمیته نظارت و حوزه مدیریت شهری به بررسی مشکلات محله شهادت در محدوده شهرداری منطقه 20 پرداخت. پیرهادی در جلسه بررسی مشکلات محلات جنوب تهران گفت: اکثر محلات واقع در منطقه 20 دارای بافت فرسوده است.

او گفت: با توجه به اینکه گسل شمال ری از محدوده محله شهادت می گذرد این مسئله برای این محله و محلات همجوار حائز اهمیت است. طبق آمار ارائه شده 137 هکتار از مساحت منطقه 20، بافت فرسوده است که این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد.
پیرهادی توضیح داد: برخی از ساختمان های موجود در این محلات، بسیار ناپایدار بوده که به دلیل عدم بضاعت مالکین و فراتر از آن، عدم اطلاع مناسب از مزایا و تسهیلات نوسازی در این بافت ها، ساکنان این بناها همچنان در سرپناهی نا امن به سر می برند.
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در بافت فرسوده شهر تهران بسته های تشویقی مناسبی اعم از تخفیفات عوارض صدور پروانه، تخفیفات پارکینگ، پرداخت کمک هزینه طراحی و اجرای نما، پرداخت وام نوسازی و ... در نظر گرفته شده است که می بایست اطلاع رسانی مناسب در این خصوص به عمل آید.
پیرهادی مشکل دیگر محله شهادت را وجود زمین های بایر در این محله بیان کرد و گفت: چند قطعه زمین بایر نیز در محله شناسایی گردیده که دارای مالکین حقیقی است و از شهرداری خواسته ایم نسبت به ساماندهی و تعیین تکلیف این زمین ها اقدام کند.
در ادامه عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران رفع ترافیک خیابان شهید علی نواز را از دیگر خواسته های شهروندان این محله برشمرد. پیرهادی گفت: ساماندهی و جمع آوری کارتن خواب ها در سطح محله، تجهیز ساختمان سرا، حمایت از زنان سرپرست خانوار و همچنین حضور پررنگ تر نیروی انتظامی و استقرار کانکس نیروی انتظامی از دیگر خواسته های اهالی بوده که موارد مطروحه به شهردار تهران، معاونین خدمات شهری، اجتماعی و فرهنگی، حمل و نقل و ترافیک، معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ منعکس شد و پیگیری این موارد در کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در حال انجام است.

 

46231

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
1
40652
303
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 51 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

  • balavipourali
  • lednoor

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>