توضیح شهرداری تهران درباره کمبود پارکینگ در خیابان‌های غرب پایتخت:تسهیلات ساخت پارکینگ عمومی می‌دهیم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برخی از مخاطبان سرویس مشکلات مردم بارها کامنت گذاشتند و درباره مشکلات ترافیکی از جمله کمبود پارکینگ در غرب تهران شکایت کرده اند.
آنها می گویند در خیابانهایی مانند زنجان، آذربایجان و کارون، جایی برای توقف خودرو گیر نمی آید. حتی برخی از مخاطبان گلایه کرده اند چرا در خیابان آذربایجان و نزدیک متروی نواب، شهرداری منطقه 10 بخشی از خیابان را برای پارکینگ اختصاصی یک مجموعه درمانی، واگذار کرده است.
در این رابطه معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 10 تهران توضیح داد چاره اندیشی برای رفع معضل پارکینگ با اعطای تسهیلات ویژه در منطقه 10 تهران در دستور کار قرار دارد.

رضا زلفی از اعطای تسهیلات ویژه برای تامین پارکینگ های عمومی در منطقه در قالب تخفیف عوارض به همراه مجوز ساخت تالار و واحدهای تجاری خبر داد. زلفی ضمن اعلام این خبر توسعه پارکینگ های عمومی را از جمله برنامه های در دستور کار مدیریت شهری منطقه عنوان کرد و گفت: معضل کمبود پارکینگ با توجه به بافت فرسوده، تراکم بیش از حد جمعیت، وجود معابر کم عرض و افزایش وسایل نقلیه شخصی به یکی از چالش های پیش روی مسئولین منطقه تبدیل شده است که چاره اندیشی آن مستلزم ارائه تسهیلات و جلب مشارکت شهروندان است.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای احداث پارکینگ، رفع این مشکل را علاوه بر اعمال تدابیر مدیریت شهری نیازمند عزم جدی و مشارکت مردم دانست و گفت: این منطقه آمادگی دارد با ارائه تسهیلات و امتیازات ویژه از ظرفیت بخش های خصوصی به منظور احداث و توسعه پارکینگ های عمومی استفاده کند.

او گفت: بسته تشویقی برای احداث پارکینگ به شهروندانی که زمین دارند یا می توانند به نحوی با تغییر کاربری مسکونی به خدماتی زمین تامین کنند با مراجعه به دفتر شهردار، حوزه شهرسازی و یا معاونت حمل و ونقل و ترافیک در نظر گرفته شده است.

زلفی مشارکت در ساخت پارکینگ را سرمایه گذاری مناسب و پر بازده برشمرد و یادآور شد: اعطای تسهیلات در قالب تخفیف عوارض، صدور مجوز برای ساخت تالار در طبقات فوقانی، تجاری در طبقات میانی و پارکینگ در طبقات زیرین از جمله حمایت های منطقه برای رونق ساخت پارکینگ می باشد و کمک شایانی به رفع ترافیک و حفظ ایمنی عابران و وسائط نقلیه خواهد کرد.

 

46231

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
0
39315
381
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 122 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>