تشکیل ۵۶۰۰ پرونده تخلفات پزشکی/ صدور رأی با قاضی دادگستری است

علیرضا زالی روز چهارشنبه در گردهمایی فصلی انجمن پزشکان عمومی ایران که در مرکز همایش‌های رازی برگزار شد، گفت: مشکلات جامعه پزشکی در دولت یازدهم به حداقل رسیده است.

وی با اشاره به موضوع خطاهای پزشکی اظهار داشت: صیانت از حقوق بیماران و همچنین دفاع از صنف ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی یکی از وظایف سازمان نظام پزشکی کشور است.

زالی از سازمان نظام پزشکی به عنوان مرجع ذیصلاح برای رسیدگی به خطاهای پزشکی نام برد و گفت: در حال حاضر ۱۹۸ دادسرای انتظامی به همراه ۳۵ هیئت تجدید نظر و ۲۰۱ هیئت بدوی در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اعلام اینکه بالغ بر هزار دادیار کار رسیدگی به شکایت پزشکی را بر عهده دارند، ادامه داد: ۲۲۰۰ عضو هیئت بدوی وظیفه رسیدگی به شکایات جامعه پزشکی در سراسر کشور را عهده‌دار هستند.

وی با اعلام اینکه در هنگام صدور رأی پرونده‌های پزشکی، قاضی ویژه دادگستری حضور دارد، تأکید کرد: دو عضو قوه قضائیه در هیئت انتظامی سازمان نظام پزشکی حضور دارند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور با اعلام اینکه در سال ۹۴ بالغ بر ۵۶۰۰ پرونده شکایت پزشکی در کشور تشکیل شد، گفت: تعداد پرونده‌ها در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۱۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

زالی با اعلام اینکه در سال گذشته ۸۰۰ میلیون مورد خدمت پزشکی در کشور انجام شده است، تأکید کرد: آمار خطاهای پزشکی در ایران به مراتب پایین‌تر از آمار جهانی است.

به گفته وی، سه درصد از مداخلات پزشکی در جهان منجر به شکایت می‌شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در تعریف خطاهای پزشکی گفت: اگر از استانداردهای شناخته شده اخلاقی، علمی و فنی منحرف شده باشیم، در واقع خطای پزشکی رخ داده است.

زالی از تشکیل صندوق حمایتی از بیماران دچار عارضه بیماری تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه برخی بیماران در مسیر درمان دچار عارضه می‌شوند و البته قصور و خطایی هم متوجه پزشک نیست، ضروری است صندوق حمایتی از این قبیل بیماران تشکیل شود که این قبیل افراد بتوانند از این صندوق استفاده کنند.

وی افزود: بخشی از منابع مالی صندوق حمایتی از بیماران از حاکمیت و بخشی از مالیات جامعه پزشکی و همچنین بیمه تکمیلی تأمین شود.

 

 

۴۲۴۲

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
11
197143
2781
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 77 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>