امیرعباس مشهدی امروز به تهران می‌آید/ ورود وزارت بهداشت برای درمان و پیگیری پرونده

دی ماه ساله گذشته بود که "امیرعباس" در یکی از بیمارستان‌های خصوصی مشهد با نقص ایمنی شدید به دنیا آمد و از حدود یک ماه گذشته زایمان مادرش و تولد وی، حاشیه‌ساز و البته رسانه‌ای شده است.

خانواده امیرعباس برای فهمیدن علت این نقص شدید در فرزندشان، روندی طولانی را طی کرده و در آخر به سازمان نظام پزشکی شکایت می‌کنند و نهایتا با رسانه‌ای شدن این موضوع، معاونت درمان وزارت بهداشت برای پیگیری علت ماجرا ورود کرد و همچنین درباره درمان رایگان نوزاد در دانشگاه‌های علوم پزشکی قول داد.

دکتر محمد حسین میردهقان، مدیرکل نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت به عنوان نماینده این وزارتخانه در رسیدگی به این پرونده، می‌گوید: پیرو بررسی‌های مجدد پرونده امیرعباس توسط تیم کارشناسی اعزامی از سوی وزارت بهداشت به مشهد و همچنین بازدید از بیمارستان سینا و بررسی کارشناسانه پرونده و نشست مشترک با مسئولین دانشگاه، بیمارستان و اعضای سازمان نظام پزشکی مشهد و والدین امیرعباس، پرونده وی علاوه بر برگشت به نظام پزشکی استان خراسان رضوی برای بررسی بیشتر، به معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور نیز ارسال شد که در حال حاضر به صورت جامع و دقیق در حال بررسی است و توسط دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

وی اضافه می کند: همچنین با توجه به اینکه وظیفه وزارت بهداشت و دانشگاه مربوطه بررسی و ارسال پرونده به نظام پزشکی و مراجع قضایی است، نظام پزشکی باید در خصوص حکم و رای صادره پاسخگو باشد. این حکم و رای صادره، قرار منع تعقیب پزشکان درگیر در پرونده است که هفته پیش از سوی این سازمان صادر شده است.

دکتر علی مشکینی، معاون اجرایی اداره نظارت و اعتباربخشی درمان وزارت بهداشت در آخرین اظهار نظر خود درباره این پرونده می‌گوید: رای سازمان نظام پزشکی مشهد فعلا در هیئت بدوی این بود که در مراحل زایمان و اقدامات مربوط به آن، یافته غیرطبیعی و قصوری مشاهده نشده‌است. والدین نوزاد می‌توانند مجددا به این رای اعتراض داشته باشند تا در هیئت عالی انتظامی سازمان نظام پزشکی به دقت بیشتری رسیدگی شود.

وی ادامه می‌دهد: ما در حوزه درمان وزارت بهداشت به معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی پرونده را ارجاع دادیم و خواستیم که با حساسیت ویژه و تعیین علت عارضه و هرگونه قصور احتمالی بررسی کنند و در حال حاضر پیگیر نظر آنها هستیم. از لحاظ علم پزشکی ممکن است که در مراحل مراقبت‌ها، عامل زمینه سازی وجود داشته باشد و این پدیده به طور مادرزادی قابل رخ دادن است. سازمان نظام پزشکی مشهد تا امروز، این طور اظهار نظر کرده‌ است.

مشکینی علت نظر وزارت بهداشت برای منع موقت فعالیت این دو پزشک در بیمارستان سینای مشهد و همین طور تذکر به بیمارستان را رعایت نظامات اداری و مقررات درمانی موضوع، جدا از مسائل فنی و تعیین قصور که بر عهده سازمان نظام پزشکی یا کمیسیون‌های حرفه‌ای پزشکی قانونی است، اعلام می کند.

طبق اظهار نظر این دو مسئول وزارت بهداشت، نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد باید اقدامات اجرایی وزارت بهداشت را ابلاغ و از سوی دیگر، تسهیلات مراقبت‌های درمانی و هماهنگی برای سفر به تهران را در مشهد پیگیری کند. معاونت درمان وزارت بهداشت همچنین تاکید دارد که حمایت‌ها از امیرعباس تا هرزمانی که لازم باشد، براساس اظهار نظر اساتید ادامه دارد.

با وجود اقدامات انجام شده، اظهار نظر سازمان نظام پزشکی مشهد و همچنین برخورد معاونت درمان وزارتخانه برای مادر امیرعباس راضی کننده نیست و می‌گوید: قرار بود سازمان نظام پزشکی بعد از انجام آزمایش، رای را صادر کند، اما این اتفاق، قبل از انجام آزمایش صورت گرفته است و نتیجه را به ما اطلاع دادند.

در هر حال امیرعباس امروز به تهران می‌رسد تا در مرکز طبی کودکان تهران، اولین نتیجه قول وزارت بهداشت را ببیند.

234

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
1
84671
679
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 121 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • argishd@armanguard.com

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>