شکایت مردم از تغییر کاربری غیرمجاز خانه‌های مسکونی منجر به تخریب بخشی از یک منزل شد

شکایت مردم از تغییر کاربری غیرمجاز خانه‌های مسکونی منجر به تخریب بخشی از یک منزل شد

جامعه > مشکلات مردم -شهروندان در مرکز تهران از تغییر کاربری یک منزل مسکونی به آموزشگاه آشپزی شکایت کردند وگفتند این تغییر کاربری باعث افزایش رفت‌وآمد در این منزل شده. شهرداری هم بنای غیرمجاز را تخریب کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین یکی از مشکلات شهری، تغییر ساخت داخلی بنا از سوی برخی شهروندان است که بی توجه به نوع بهره برداری از ملک انجام می شود و هنوز هم برخی از کاربران سرویس مشکلات مردم، از تغییر کاربری منازل مسکونی به مراکز اداری یا کارگاه ها، گلایه دارند.
در این بین، برخی از شهروندان نیز با ساخت و ساز غیر مجاز در منزل های مسکونی خود، زمینه تغییر کاربری خانه را مهیا می کنند. تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز از جمله موضوعاتی است که شهرداری کم وبیش با آن روبه رو بوده و همواره مجبور شده تا به خاطر تخلف ساخت و سازهای غیرمجاز آن ها را تخریب کند.
از همین رو و بر اساس حکم قانونی و شکایت همسایگان بخشی از یک آموزشگاه آشپزی تخریب شد.
شهردار ناحیه 3 شهرداری منطقه 6 تهران در خصوص اجرای این حکم گفت: این آموزشگاه تخلفاتی در بحث ساختمان‌سازی داشت و با توجه به اینکه بدون مجوز اقدام به سرپوشیده کردن بخشی از حیاط به منظور استفاده کارگاهی در این ساختمان کرده بود، شهرداری بر حسب وظیفه ذاتی خود پرونده را به کمیسیون ماده صد ارجاع داد.
محسن افراش ادامه داد: رأی کمیسیون ماده صد در جهت رفع تخلفات ساختمانی و تغییر کاربری صادر شد که 27 مرداد ماه این حکم اجرایی شد.
او گفت: با توجه به اینکه کمیته ماده 100 رای تخریب این بخش از آموزشگاه را صادر کرده بود؛ اما مدیریت آموزشگاه دستور توقف عملیات اجرایی گرفته و از تخریب محل مذکور جلوگیری کرد. متعاقب آن یکی از همسایگان به عنوان شاکی ثالث، رای نقض توقف عملیات اجرایی گرفته و شهرداری ملزم شد تا در اسرع وقت اقدام به تخریب کند.
افراش گفت: در پی این شکایت و رای صادر شده؛ چندین مرتبه عوامل اجرایی مراجعه کردند اما از طرف مالک ممانعت صورت گرفت. برای مرتبه دوم با حکم ورود به همراه نماینده کلانتری مراجعه شد اما باز هم تیم اجرایی تخریب با ممانعت مالک مواجه شدند. صبح روز پنجشنبه گذشته برای مرتبه آخر حکم قطعی مقام قضایی گرفته شد و عوامل ناحیه به همراه ماموران کلانتری برای اجرای رای مراجعه کردند و با توجه به قطعی و لازم‌الاجرا بودن رای صادر شده تخریب محل مذکور در حیاط ساختمان این آموزشگاه واقع در ناحیه 3 منطقه 6 انجام شد.


46231

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
10
138010
1877
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 67 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>