مشکلات محله صفائیه درکمیته نظارت شورای تهران بررسی شد/معتادان وکارتن خواب‌ها مشکل بزرگ محله

مشکلات محله صفائیه درکمیته نظارت شورای تهران بررسی شد/معتادان وکارتن خواب‌ها مشکل بزرگ محله

جامعه > مشکلات مردم -پیرهادی عضو هیات رئیسه و رئیس کمیته نظارت کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در راستای بررسی مشکلات محلات منطقه 20، طی جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان کمیته نظارت و مدیریت شهری به بررسی مشکلات و خواسته های شورایاری، هیئت امنا و اهالی محله صفائیه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین پیرهادی عدم ساماندهی زمین و ساختمان های کارخانه سیمان ری را مهمترین مشکل محله صفائیه عنوان کرد. او گفت: بعد از تعطیلی کارخانه سیمان ری، یک قسمت زمین کارخانه به گورستان کمپرسورها تبدیل شد، قسمتی دیگر تعمیرگاه ماشین های سنگین وقسمتی به کارگاه بتن سازی تبدیل شده است. همچنین ساختمان ها و نقاط کور این زمین نیز محلی آسوده برای معتادان و کارتون خوابها شده است.
رئیس کمیته نظارت ادامه داد: دژ رشکان از آثار تاریخی است که احداث آن به بیش از 1000 سال گذشته باز می گردد. او ادامه داد: در دنیا تحقیقات گسترده ای در باره این بنا انجام شده حال به جای اینکه ما این میراث را حفظ کنیم و محلی بسازیم که خانواده ها از آن بهره ببرند، مکانی جهت حضور معتادان و بزهکاران گردیده و از طرف دیگر زمین های اطراف آن را مشاغل مزاحم احاطه کرده اند. عدم رسیدگی به این محدوده باعث شده نه تنها این قسمت از حالت تاریخی خارج شده بلکه مزاحمت و ناراحتی ساکنان و اهالی را نیز به همراه داشته، البته شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر نیز باید به وضعیت مشاغل مزاحم موجود رسیدگی کند.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران، ساماندهی چهارشنبه بازار در این محله را از دیگر خواسته های شورایاری و هیات امنای محله عنوان کرد و گفت: چهارشنبه بازار در این محله طی سالیان در حال برگزاری بوده است. حال آنکه در گذشته وضعیت تراکم سکونت، رفت و آمد و... در این محله به صورت کنونی نبوده است و در آن زمان وجود این بازارچه با تمایل اهالی بوده ولیکن در حال حاضر در معابری که بازارچه برپا می شود، اهالی سکونت می کنند که عدم ساماندهی مناسب این بازارچه مشکلاتی را برای ساکنین این معابر ایجاد کرده که می بایست این بازارچه ساماندهی و مکانی مناسب جهت برپایی آن تعیین شود.
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران، استقرار کانکس پلیس و حضور مستمر و پر رنگ تر نیروی انتظامی در محدوده چشمه علی را از دیگر خواسته های شورایاری و هیئت امنای این محله عنوان کرد.
او گفت: سازمان میراث فرهنگی جهت اجرای طرح های آن سازمان ، املاکی را در محدوده چشمه علی تملک نموده ولیکن این طرح ها هم اکنون متوقف شده که در صورت تسریع در اجرای طرح، ساماندهی این محدوده نیز تسهیل می شود.
پیرهادی مساعدت به منظور ساخت مسجد قائمیه را نیز از دیگر خواسته های شورایاری و هیئت امنای محله مذکور عنوان کرد و گفت: تمامی مشکلات و خواسته های اهالی محله صفائیه طی صورتجلسه ای از شورایاری و هیئت امنای محله دریافت شد که پس از برگزاری جلسات کارشناسی موارد مطروحه به شهردار تهران، معاونان او، سازمانها و ارگانهای ذی ربط منعکس و پیگیری موارد در کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در حال انجام است.

 

46231

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
0
1513
17
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 209 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>