پنج خواسته مردم از نیروی انتظامی/ 76درصد مردم خواهان استمرار طرح امنیت اخلاقی با مهربانی هستند

سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: نتایج پیمایش دغدغه های شهروندان نشان داد که پنج کجروی و انحراف و جرم اجتماعی در صدر دغدغه‌های چندگانه شهروندان قرار دارد. آن پنج کجروی اجتماعی به ترتیب اولویت عبارتند از اراذل و اوباش، سارقان (بویژه سارقان خرد)، معتادان ولگرد، مفاسد اخلاقی (بویژه زنان خیابانی و مزاحمان نوامیس) و متکدیان متجاهر.

وی ادامه داد: 82 درصد شهروندان مورد سنجش در حد «خیلی زیاد» و «زیاد»خواهان برخورد پلیس با کجروی‌های اجتماعی، به ویژه پنج مولفه پیش گفته، هستند. آنها معتقدند برخورد با کجروی‌ها و هنجارشکنی‌های اجتماعی باید استمرار یابد و به هیچ عذر و بهانه‌ای تعطیل نشود.

منتظرالمهدی با بیان اینکه 88 درصد شهروندان کلانشهرهای کشور درصد خیلی زیاد و زیاد از عملکرد پلیس در قلمرو‌های اجتماعی، بالاخص برخورد با اراذل، اوباش، سارقان و...، رضایت دارند، گفت: اگر دیگر نهادهای متولی نظم و انضباط و امنیت اجتماعی همچون پلیس با هوشمندی و اقتدار گام بردارند و در ناهنجاری‌های اجتماعی «بموقع» و «قاطع» مداخله کنند، شمار زیادی از کجروی‌ها از بین می‌رود و از جرم و انحراف در جامعه کاسته می‌شود.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در مورد اجرای طرح های امنیت اخلاقی گفت: 76 درصد شهروندان مورد بررسی خواستار استمرار طرح امنیت اجتماعی با «هوشمندی» و «ملاحظات رفتاری» هستند. آنها خواستار اجرای این طرح با دو مولفه اقتدار و مهربانی هستند. این به معنای آن است که پلیس با افرادی همچون اراذل و اوباش، مزاحمین نوامیس و سارقان با قاطعیت و جدیت برخورد کند و با کسانی که از سر غفلت یا همرنگی و الگوگیری و نظیر آن در پوشش و رفتار «غیرهنجارمند» عمل می‌کنند، با عطوفت، مهربانی و خوش‌خلقی رفتار كند.

منتظرالمهدی درمورد نتایج این نظرسنجی تاکید کرد: از مجموع یافته‌های پژوهش اخیر و تحلیل دغدغه‌های شهروندان چنین می‌توان نتیجه گرفت که برخورد «پیشگیرانه» و «مداخله هوشمندانه» در پدیده‌های مختلف کجروانه ضرورتی انکارناپذیر است و هر نوع تعللی در آن موجب فرو کاسته شدن از تراز احساس امنیت مردم می‌شود.

وی ادامه داد: از همین رو مداخله به موقع در پدیده‌های مخل امنیت عمومی را همچون همیشه به منزله یک ماموریت ذاتی می‌دانیم و اطمینان داریم با از میان راندن انواع کجروی‌ها و هنجارشکنی‌های اجتماعی می‌توانیم تراز امنیت اجتماعی شهروندان را افزایش دهیم. به همین دلیل پلیس در برخورد با پدیده‌های مختلف می‌کوشد دو ویژگی «اقتدار» و «مهربانی» را در هم ادغام کند و هیچ‌یک را فدای دیگری نسازد./

47234

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
10598
73
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 86 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>