درخواست سازمان‌های مردم‌نهاد از فراکسیون زنان مجلس دهم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین، در اين نشست كه تعدادي از نمایندگان سازمان هاي مردم نهاد فعال در محل موسسه مطالعات و تحقيقات زنان گرد هم آمده بودند پروانه سلحشوری و فاطمه ذوالقدر رئیس و دبیر فراکسیون زنان مجلس حضور داشتند.

براساس برنامه‌ریزی فراکسیون زنان مجلس دهم، قرار است به صورت دوره‌ای نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد از تمام شهرستان‌های کشور مسائل و مشکلات خود و همین‌طور زنان و دختران را با نمایندگان زن خانه ملت مطرح کنند.

همچنین در اين نشست دكتر پروانه سلحشوري رييس فراكسيون زنان گفت: سمن ها به عنوان حد واسط دولت و ملت وظيفه خطيري به عهده دارند و به همين دليل ما اين نشست را جزء اولويت هاي کاری خود در فراکسیون زنان و تعامل ارتباط دراین‌زمینه قرار دادیم. 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: مواردي همچون اشتغال و كارآفريني، مهارت آموزي و توان افزايي دختران و زنان، تلاش براي فراهم کردن فرصت‌هاي برابر اقتصادي و اجتماعي توسط سازمان‌های مردم‌نهاد از اهمیت فراوانی برخوردار است و فراکسیون زنان تلاش دارد از آنچه در حوزه وظایف اختیارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی است برای افزایش این فرصت‌ها بهره گیرد.
سلحشوری همچنین  رسيدن به توسعه همه جانبه برای تقويت نهادهاي مدني بسيار مهم خواند.

همچنین در اين نشست نمايندگان سازمانهاي مردم نهاد مطالبات خود را از فراكسيون زنان طرح کردند. براساس مسائلی که نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد حاضر در این جلسه عنوان کردند توسعه جنسيتي، اشتغال، كمبود بودجه، بيمه جامع براي زنان سرپرست خانوار،موارد حقوقي كودكان حاصل از ازدواج موقت ثبت نشده، راه اندازي دوباره مهدهاي ادارات، توجه وي‍‍ژه به ساختار معاونت زنان و آگاهي بخشي به زنان در ارتباط با حقوق و قوانين مربوط به خود، بازگشت سهمي وي‍ژه زنان دربودجه وزارت خانه ها را مهمترین مطالبات فعلی زنان مطرح کردند.

درخواست سازمان‌های مردم‌نهاد از فراکسیون زنان مجلس دهم

در این جلسه همچنین دکتر سیده‌فاطمه ذوالقدر با اشاره به تغییراتی که در مجلس دهم با رأی مردم ایجاد شد و تعداد زنان بیشتری به خانه ملت راه یافتند گفت: زنان در مجلس پيگير امور حوزه زنان هستند اذعان داشتند كه ساختار مردانه پارلمان موجبات آنرا فراهم كرده كه زنان كمتر بتوانند در مجلس صحبت كنند و براي انتقال تذكر و اعلام نظر باید بسيار تلاش كنند.
او همچنین تاکید کرد: در زمینه بهداشت زنان و برنامه معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری برای طرح‌های غربالگری زنان و همینطور پیگیری‌هایی انجام داده‌ایم که به زودی نتیجه آن را می‌بینید. راجع به مسایل فرهنگی و آموزشی نیز صحبت  و تبادل نظر شد .

درخواست سازمان‌های مردم‌نهاد از فراکسیون زنان مجلس دهم

ذوالقدر به برنامه کار در مدرسه و آموزش حرفه در دوران راهنمایی و دبیرستان و هماهنگی‌هایی که با وزارتخانه‌های تعاون کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش انجام شده اشاره و اظهارامیدواری کرد با اجرایی شدن این برنامه‌ها در مدارس دانش آموزان خود به اشتغالزایی بپردازند تا اینکه منتظر ایجاد شغل باشند و بر توانمندی‌های فردی آنان نیز افزوده شود. 

۴۷۲۳۳

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
11
206943
2882
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 63 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>