جوان اعدامی یازده سال در برزخ

رسیدگی به پرونده قتل مرد سالخورده که قربانی جنایتی کینه‌توزانه شده بود پس از 11 سال وارد مرحله تازه‌ای شد.

روزنامه ایران: رسیدگی به پرونده قتل مرد سالخورده که قربانی جنایتی کینه‌توزانه شده بود پس از 11 سال وارد مرحله تازه‌ای شد.

در این ماجرا، پسر جوانی با همدستی برادرش، مرد همسایه را کشت. او پس از محاکمه به قصاص محکوم شده بود اما چند تن از اولیای دم، پای چوبه‌دار از قصاص او گذشتند. بنابراین رسیدگی دوباره به پرونده در دستور کار قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، شامگاه بیست و ششم بهمن سال 84 مرد جوانی در تماس با کلانتری 148 تهران گفت: دقایقی قبل که به خانه پدر 79 ساله‌اش «عزیز» رفته با جسد او روبه‌رو شده است.در پی این تماس بازپرس کشیک قتل و تیم جنایی در محل جنایت حضور یافته و تحقیق برای رازگشایی از این جنایت آغاز شد تا اینکه در جریان تحقیق از همسایه‌های محل جنایت - در خیابان ایتالیا – سرنخ‌هایی به‌دست کارآگاهان افتاد.تیم جنایی که به یکی از پسران همسایه مشکوک شده بودند او را تحت بازجویی قرار دادند. حسین – 27 ساله – نیز در بازجویی‌های فنی چاره‌ای جز اعتراف ندیدو گفت: به دلیل کینه‌ای قدیمی که از پیرمرد به دل داشتیم تصمیم گرفتیم او را به قتل برسانیم.

به همین خاطر از طریق بالکن و پس از شکستن شیشه‌های پنجره وارد آپارتمانش شدیم و دیدیم روی تخت دراز کشیده است.وقتی از او پرسیدیم چرا پدر، مادر و خواهرمان را به مواد مخدر آلوده کرده است، هیچ پاسخی نداد. همان موقع ضربه‌ای با قندشکن به او زدیم. بعد هم دست و پاهایش را بستیم و سپس با چاقو چند ضربه دیگر به او زدیم.

پس از دستگیری برادر کوچکتر حسین و اعتراف‌های محمد، هر دو برادر در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.قضات نیز با توجه به درخواست بازماندگان مقتول که خواهان قصاص حسین بودند وی را به قصاص – اعدام – و برادرش محمد را به جرم مباشرت در قتل به 3 سال زندان محکوم کردند.پس از صدور رأی دادگاه و ارسال پرونده به دیوانعالی کشور حکم قصاص حسین از سوی شعبه 11 دیوانعالی تأیید شد اما زمانی که حسین پای چوبه دار ایستاد 6 تن از اولیای دم که خواستار قصاص بودند با دیدن صحنه اعدام، تحت تأثیر قرار گرفتند و 4 تن از آنها همان لحظه محکوم به مرگ را بخشیدند و با توجه به رضایت آنها حسین از اعدام جان سالم به در برد و قرار شد بار دیگر به این پرونده رسیدگی شود.

صبح دیروز عامل اصلی قتل از زندان به دادگاه منتقل شد  اما به دلیل اینکه چند تن از اولیای دم در شهرستان و چند تن دیگر نیز خارج از کشور هستند مقرر شد به این پرونده در جلسه دیگری رسیدگی شود.

حسین که یازده سال است در زندان به سر می‌برد در این مدت با توجه به هنری که آموخته اقدام به تقریر و کتابت قرآن کریم با خط ثلث کرده و آن را به خانواده مقتول تقدیم کرده و به دلیل این شایستگی‌ها چندین بار از سوی مسئولان زندان مورد تشویق و تقدیر قرار گرفته است.
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
0
3321
33
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 62 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>