یک تا ۱۰ سال زندان برای فعالان مدلینگ

خبرگزاری فارس: حسن حیدری پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در دادگاه انقلاب مشهد برگزار شد، گفت: پیگیری پرونده مدلینگ با اقداماتی از سوی سپاه پاسداران انجام شد و چون عملکرد مدلینگ‌ها از حرکت زیبایی و شوی زیبایی خارج شد و در بحث تغییر هویتی بود، ورود قضایی داشتیم.

وی با بیان اینکه برای اقدامات پیشگیرانه هشدار داده بودیم، افزود: با اینکه هشدارهایی داده شده بود اما در انتها مجبور شدیم ورود قضایی داشته باشیم.

معاون دادستان مشهد پیش زمینه تغییرات فرهنگی و اجتماعی را قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: شخصی به نام پروفسور ژوزف ساموئل که کرسی حکومت‌داری در دانشگاه هاروارد را برعهده دارد، در شورای انگلیس مطرح کرد که ما باید تغییرات فرهنگی و اجتماعی ایران را در درازمدت در مسیر غرب قرار دهیم و نباید با اقدامات خشن و صریح مردم ایران را به واکنش‌های میهن‌پرستانه وادار کرد و سرمایه خود را بر باد دهیم.

حیدری خاطر نشان کرد: این حرکت‌ها همان جنگ نرم و شبیخون فرهنگی است که رهبر انقلاب با آگاهی به حرکت‌های انجام شده، نسبت به آن هشدار داده بودند و سعی در حفظ بنیادهای خانواده داشتند.

وی گفت: بعضی از افراد به عنوان مدلینگ کارهایی را انجام می‌دهند که در دنیای غرب هم به این شدت نیست و اینکه کار آرایشگاه زنانه را آقا انجام دهد، با فرهنگ مردم سازگاری ندارد.

معاون دادستان مشهد با هشدار ورود این ناهنجاری‌ها به فرهنگ مردم، افزود: اگر این ناهنجاری‌ها وارد اجتماع شده و تبدیل به خرده فرهنگ شود، در یک بستر تبدیل به فرهنگ عمومی گردد، قابل قبول نیست و بازی کردن در میدانی است که با غیرت و هویت ایرانی سازگاری ندارد.

حیدری با اشاره به اینکه جنگ نرم فقط خانواده‌های پایین دستی و آحاد مردم را در بر نمی‌گیرد، تصریح کرد: این جنگ مسؤولان مملکتی را هم در بر می‌گیرد و دشمن برای بزرگان و مسؤولان حکومتی هم برنامه تعریف کرده‌ است که خبر از تلاش آن‌ها برای عناصر کلیدی امنیتی و تصمیم‌ساز نظام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید برای آن‌ها فرمی تعریف کنیم و از طریق عقب راندن آن‌ها به اهداف خود برسیم چرا که آن‌ها بارها اعلام کرده‌اند که دیگر نمی‌توانند از اقدامات سخیف و صریحی مثل بمب گذاری استفاده کنند.

معاون دادستان با اشاره به اینکه سپاه وظیفه دارد از کیان جمهوری اسلامی چه در جنگ سخت و چه در جنگ نرم دفاع کند، گفت: در پرونده مدلینگ‌ها به علت اینکه برخوردهای قبلی سازنده نبوده، سپاه ورود پیدا کرد.

حیدری افزود: در این پرونده 30 نفر را احضار کردیم، 6 نفر دستگیر شدند که سه خانم و سه آقا بودند که هیچ سابقه قضائی نداشتند و هشت مجموعه فعال در زمینه مدلینگ که شامل آتلیه، مزون و آرایشگاه بود، پلمب شد.

وی در پایان پیش بینی کرد: این افراد به استناد ماده 66 قانون اساسی و ترویج فساد و فحشا به یک تا 10 سال زندان محکوم خواهند شد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
23926
174
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 44 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>