درگیری روزانه ناجا با گروه‌های تروریستی و داعش در مرزها

خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه همایش فرماندهان ارشد نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف برگزاری این همایش اظهار داشت: در نشست امروز گزارش‌هایی از روند فعالیت‌های نیروی انتظامی در حوزه‌های اجتماعی، امنیتی و انتظامی ارائه شد وخوشبختانه حاکی از جهش قابل توجه نیروی انتظامی در این زمینه‌ها است.

وی با بیان اینکه در جلسه فرماندهان ارشد ناجا تدابیر جدید برای اربعین، ارتقای کنترل‌های مرزی، مبارزه با قاچاق کالا و همچنین بحث انتخابات اتخاذ شد، افزود: در جلسه اخیر تأکید شد تا رابطه نیروی انتظامی به گونه‌ای تنظیم شود که رضایتمندی مردم در ارائه خدمات و امور انتظامی بیش از پیش افزایش یابد.

وزیر کشور ادامه داد: همچنین فرمانده ناجا دستورات رهبری در دیدارشان با فرماندهان نیروی انتظامی را مورد بازخوانی قرار دادند و تدابیری برای جامعه عمل پوشاندن به این فرامین اتخاذ کردند.

رحمانی فضلی در ادامه سخنانش با تأکید بر برنامه ریزی نیروی انتظامی و وزارت کشور برای پاسخگویی مطالبات رهبری در حوزه آسیب‌های اجتماعی و خصوصاً مبارزه با مواد مخدر از افزایش 16 درصدی کشفیات مواد مخدرو  جمع آوری 6 هزار معتاد خیابانی در شهر تهران خبر داد.

درگیری روزانه نیروی انتظامی با گروه‌های تروریستی و داعش در مرزها

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اقدامات اخیر نیروی انتظامی در مبارزه با تروریسم و گروه‌های تروریستی گفت: نیروی انتظامی مرتباً در مناطق مرزی درگیری‌هایی با گروه‌های تروریستی که داعش نیز از جمله آنهاست دارد.

وزیر کشور ادامه داد: در این درگیری‌ها با تلاش نیروهای انتظامی همواره شاهد هلاکت تروریست‌ها و دستگیری اعضای این گروهک‌ها هستیم.

ورود وزارت کشور به موضوع واگذاری املاک شهرداری تهران به برخی مدیران/درخواست وزیر کشور از قوه قضاییه

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص موضوع واگذاری‌های جنجالی شهرداری تهران و ورود وزارت کشور به این موضوع به عنوان یک مقام بالادستی گفت: گرچه وزارت کشور به صورت مستقیم بر فعالیت‌های شهرداری‌ها نظارت ندارد ولی بازرسان دوره‌ای اقدامات شهرداری‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی با اشاره به موضوع انتشار نامه اخیر سازمان بازرسی مبنی بر واگذاری مشکوک برخی املاک به مدیران شهری تهران اظهار کرد: با توجه به سوال و پاسخ‌خواهی سازمان بازرسی کل کشور از شهرداری در خصوص واگذاری‌های اخیر لازم است تا قوه قضاییه هرچه سریعتر به این ابهام و دغدغه مردمی پاسخگو باشند و به صورت قاطع با موضوع برخورد کند.

وزیر کشور گفت: لازم است تا قوه قضاییه پس از بررسی‌های لازم اگر فسادی رخ داده در این موضوع قاطعانه برخورد کند و اگر مشخص شد فسادی در این موضوع انجام نشده با شفافیت کامل به اطلاع افکار عمومی برسانند چرا که اعتماد عمومی مردم بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور است و عدم پاسخگویی به قوه قضاییه یا طولانی شدن این روند رسیدگی موجب خدشه دار شدن اعتماد عمومی مردم خواهد شد.

رحمانی فضلی تأکید کرد: وزارت کشور این موضوع را به صورت مستقیم پیگیری می‌کند و در جلسه‌ای که با مسئولان شهرداری برگزار کردم از آنها خواستم تا اسناد مدارک را در اختیار بازرسان سازمان بازرسی کل کشور قرار دهند و همکاری خوبی با آنها داشته باشند.

آب پاکی وزیر کشور روی دست کانون سردفترداران؛ قانون ثبت نقل و انتقال خودرو را مخیر دانسته است

وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص الزامی بودن ثبت نقل و انتقالات خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت: قانون صراحتاً افراد را مخیر کرده که می‌توانند اموال یا املاک خود را ثبت کنند و همانطور که افراد مخیرند تا دیگر کالاهای خود از جمله یخچال، تلویزیون و ... در دفاتر اسناد رسمی ثبت کنند مخیر خواهند بود تا نقل و انتقالات خودروی خود را نیز در این دفاتر ثبت کنند.

وزیر کشور با تأکید براینکه برگه سبز مالکیت خودرو که از سوی پلیس صادر می‌شود کاملا قانونی است، افزود: نیروی انتظامی به وظیفه قانونی خود عمل می‌کند و اگر قانونگذار نظر دیگری در رابطه با نقل و انتقال خودرو دارد باید اقدام به اصلاح قانون کند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
0
17833
151
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 138 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>