امضای توافق‌نامه همکاری بین تهران و بلگراد

شهرنوشت: محمد باقر قالیباف طی سخنانی در این مراسم، امضای این توافق نامه را فرصتی مناسب برای هر دو شهر تهران و بلگراد دانست و گفت: پس از بیش از دو دهه توقف در همکاری ها، این فرصت امروز ایجاد می شود تا همکاری های بسیار نزدیک و پرشتابی بین دو شهر آغاز شود.

وی افزود: این تفاهم نامه بسترهای همکاری در عرصه های فرهنگی، هنری، زیرساخت شهری و خصوصا در حوزه های توریستی و حمل و نقل فراهم خواهد کرد. در این زمینه امیدوارم هیات های اجرایی بتوانند برای تحقق این توافق نامه، همکاری های کارشناسی خود را هر چه سریع تر انجام دهند.

 سینیشا مالی، شهردار بلگراد نیز طی سخنانی در این مراسم تاکید کرد: برای ما افتخاری است که تفاهم نامه همکاری را با شهر بزرگی همچون تهران منعقد کنیم. در روزهای گذشته این فرصت برای درک مهمان نوازی به سبک ایرانی برای من فراهم شد. همچنین از نزدیک از پروژه های شهر تهران بازدید کردم .

وی با بیان اینکه ضروری است با امضای این قرارداد، اولین گام را برای همکاری های دو طرف برداریم، تاکید کرد:  ممکن است از نظر جغرافیایی از یکدیگر دور باشیم اما دلیلی بر دوری در حوزه های فرهنگی، آموزشی و ورزشی وجود ندارد و در تمامی پروژه ها با همکاری یکدیگر موفق خواهیم بود.

شهردار بلگراد در ادامه با اشاره به بازدید خود از مترو، عنوان داشت: امروز این فرصت به من داده شد تا راننده قطار مترو باشم و چیزی که من را خیلی تحت تاثیر قرار داده این است که همه پیشرفت های موجود در ایران حاصل دست جوانان ایرانی است. امیدوارم بتوانیم از این دانش و تجربه استفاده کنیم.

مالی در پایان ضمن دعوت رسمی از شهردار تهران برای حضور در بلگراد، ابراز امیدواری کرد که به زودی قرارداد خواهرخواندگی بین دو شهر به امضا برسد.

بر اساس این گزارش شهردار بلگراد روز پنج شنبه وارد تهران شده و در این مدت ضمن بازدید از پروژه های مختلف شهری در پایتخت، با مدیران شهری تهران نیز دیدار و گفت و گو کرده است.

امضای تفاهم نامه میان تهران و بلگراد پس از تفاهم نامه با شهرهای بوداپست، وین و میلان؛ چهارمین تفاهم نامه بین پایتخت و شهرهای اروپایی در یک سال گذشته به شمار می رود که منجر به گسترش ارتباطات، تعاملات و همچنین انتقال تجربیات بین تهران و شهرهای اروپایی خواهد بود.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
1
116319
966
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 174 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>