حضور زنان در پاتوق‌ کارتن‌خواب‌ها

مدیرعامل جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها گفت:طبق آمارهای میدانی از 16 هزار نفر کارتن‌خواب، هزار زن کارتن خواب وجود دارد؛ متاسفانه زمانی در خیابان‌ها فقط مردان کارتن‌خواب را می‌دیدیم اما اکنون در هر پاتوق 5 نفره، یک زن هم دیده می‌شود.

خبرگزاری فارس: اکبر رجبی در نشست خبری، گفت: در حال حاضر 12 کودک کارتن‌خواب داریم.متاسفانه زمانی در سال 88 در خیابان‌ها فقط مردان کارتن‌خواب را می‌دیدیم اما اکنون در هر پاتوق 5 نفره یک زن هم دیده می‌شود. امروز در هر پاتوقی یک بچه هم وجود دارد که بیشتر نوزاد هستند.

وی ادامه داد: طبق آمارهای میدانی ما از 16 هزار نفر کارتن‌خواب، هزار زن کارتن خواب وجود دارد و 55 نفر کودک در سرای امید نگهداری می‌شوند.

رجبی گفت: اغلب این افراد خانواده ندارند، آرام آرام به جمعیت اعتماد می‌کنند و در ابتدا حتی حاضر نیستند اسم خود را بگویند. ما در این جمعیت 50 درصد از حمایت افراد بهبود یافته و مابقی را از خیرین کمک می‌گیریم و کل بودجه ما در نهایت کمتر از یک میلیارد تومان است اما به طور مثال در ماه رمضان 42 هزار وعده غذا جمع‌آوری شد که حدود 4 میلیارد تومان هزینه داشت بنابراین در عین حال که هیچ توقعی از نهاد دولتی نداریم با مهرورزی مردم، این هزینه‌ها جبران می‌شود.

مدیرعامل جمعیت طلوع دوباره ادامه داد: کشور ما 4 دهه اعتیاد را گذرانده است دهه اول قلع و قمع کردن، مجرم شناختن معتاد و دهه سوم معتاد را فرد بیمار تلقی کرده و دهه چهارم که در آن هستیم دهه بی‌تفاوتی است و اکنون نباید از افراد معتاد و کارتن‌خواب بترسیم بلکه باید از بی‌تفاوتی مردم ترسید چرا که در دهه پنجم وضعیت بدتر خواهد شد.

وی همچنین از اجرای کمپین نقطه صفر مرزی خبر داد و گفت: در این کمپین قرار شده تهرانی‌ها برای 11 منطقه مرزی، کیف‌های حاوی لوازم‌التحریر را آماده کرده و تحویل جمعیت دهند تا در فاصله زمانی عید قربان تا غدیر بتوانیم در نقاط مرزی کشور توزیع کنیم.

همچنین محمد کرمی مسئول درمان جمعیت طلوع دوباره گفت: ما می‌خواهیم به یکسری تابوهایی که مانع درمان اعتیاد می‌شوند، نفوذ کنیم؛ در این چرخه در یک طرف مردم هستند و در طرف دیگر بهبودیافتگان را داریم و به دنبال تغییر نگاه اعتیاد از بزه و منفی هستیم.

وی ادامه داد: تا حمایت نیروهای همتا که همان معتادان بهبود یافته هستند، نباشد افراد پذیرش شده درمان نمی‌شوند در جمعیت طلوع دوباره افراد پذیرش و مورد غربالگری قرار می‌گیرند و پس از گذشت یک هفته که سم‌زدایی می‌شوند به اتاق آرامش می‌روند.

مسئول درمان جمعیت گفت: مهندسی معکوس روانی برای معتادان اجرا می‌کنیم چرا که فرد معتاد از دید ما فرد بزهکار و منفی نیست و هویت و شخصیت معتاد را به او برمی‌گردانیم.

کرمی افزود: در جمعیت دارودرمانی وجود ندارد بلکه به شکل اجتماعی قطع یکباره مصرف و محبت‌درمانی داریم 97 درصد به صورت روانی فرد را درمان می‌کنیم و با قطع مصرف، آب‌درمانی و روش‌های ساده اولیه مشکل جسمی فرد حل می‌شود چرا که فقط 3 درصد فرد از نظر جسمی مشکل دارد.

وی ادامه داد: 15 درصد معتاد بهبود یافته داریم اما برگشت به اعتیاد جزو لاینفک است. همچنین اجباری برای درمان نیست و نباید درمان را به فرد تحمیل کنیم. فضای موجود در جمعیت از لحاظ درمانی و روان‌درمانی بسیار پویاست و باعث شکوفا شدن استعداد افراد می‌شود.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
17
164106
2245
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 166 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>