سارق سايبری چند مليتی با جعل ۱۳۷ کارت اعتباری

سارق سايبري چند مليتي دستگير شده در پليس فتا استان خراسان رضوي به دستبرد سه ميليارد و 600 ميليون ريالي با جعل 137 کارت اعتباري اعتراف کرد.

سرویس اجتماعی فردا:به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا،سردار "بهمن اميري مقدم" فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي با اعلام اين خبر گفت: با کسب خبري از پليس فتا استان اصفهان مبني بر متواري شدن سارق اينترنتي به شهر مشهد تيمي زبده از کارشناسان پليس فتا ،موضوع را به صورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند.

 

ويافزود: در بررسي پرونده مشخص شد متهم سايبري با استفاده از روش اسکيمر ،اطلاعات حساب بانکي تعدادي از شهروندان اصفهاني را سرقت و به حساب بانکي آنها دستبرد زده است.

 

سردار اميري مقدمتصريح کرد: کارشناسان پليس فتا پليس رضوي با بررسي حساب­هاي مالباختگان و استعلام از بانک­هاي عامل متهم را شناسايي و عمليات گسترده اي را براي دستگيري او آغاز کردند.

 

وي اظهار داشت: افسران زبده پليس فتا با يک سري تحقيقات ميداني سرانجام هفته گذشته متهم (علي 39 ساله)که داراي ليسانس مكانيك است را در يک صرافي در محدوده بلوار فرامرز عباسي شهر مشهد هنگام تبديل وجوهات برداشتي به ارز رد زني و با همکاري تيمي از ماموران کلانتري آبکوه و شهروندان در اقدامي ضربتي دستگير کردند.

 

اين مقام انتظامي عنوان کرد: متهم در بازجويي هاي اوليه اعلام داشت به واسطه شغلش که خريد و فروش خودرو است، حدود يك ماه و نيم پيش در يك معامله خودرو يك دستگاه اسكيمر به همراه كارت خام بانكي از شخصي به نام محمد به مبلغ 100 ميليون ريال به همراه 500 ميليون ريال سفته خريداري و با بازگشايي مغازه کلي فروشي آرايشي بهداشتي در پاساژي درشهر اصفهان اسکيمر را نصب کرده و از اين طريق دو ميليارد ريال برداشت غيرمجاز داشته است.

 

در تحقيقات تكميلي کارشناسان پليس فتا استان خراسان رضوي از اين متهم كه داراي سوابق كيفري متعدد جعل مدارک،تابعيت سه كشور گرجستان، تركيه و انگليس را به دست آورده بود مشخص شد اين فرد شياد با دستبرد به اطلاعات حساب تعدادي از مشتريانش مبالغ هنگفتي از 100تا 800 ميليون ريال را از حساب آنها به روش اسكمير سرقت کرده است.

 

متهم در ادامه تحقيقاتدر مواجهه با مستندات ديجيتالي کشف شده از سوي کارشناسان پليس فتا به برداشت غيرمجاز سه ميليارد و 600ميليون ريال از حساب هاي بانکي مشتريان در شهر اصفهاناعتراف کرد.

 

فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي با اشاره به معرفي متهم به مقام قضائي از شهروندان خواست براي پيشگيري از سرقت اطلاعات كارت هاي عابر بانك به شيوه اسكيمر، هنگام خريد و كشيدن كارت عابر بانك در دستگاه(pos) يا كارت خوان، رمز كارت خود را شخصاً وارد کرده و از افشاء رمز نزد فروشنده خودداري کنند.


...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
07/30
1
39815
474
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221
07/21
35
146610
2301

حاضرین در سایت

ما 53 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>