دیگر به اسب‌ها شلیک نمی‌شود

خوشبختانه طی دو هفته گذشته موردی از کشتار دواب در مناطق مرزی از جمله سردشت، پیرانشهر و بانه که معمولاً بیشترین آمار کشتار چارپایان را خود اختصاص داده بودند گزارش نشده است.

خبرگزاری تسنیم: کشتار چارپایان باربر در مناطق مرزی طی روزهای گذشته متوقف شده است.

احسان خلیلی، یکی از بازرگانان سردشت با بیان اینکه طی روزهای گذشته، تردد دواب از برخی معابر مرزی آزاد شده است، گفت: خوشبختانه طی دو هفته گذشته  موردی از کشتار دواب در مناطق مرزی از جمله سردشت، پیرانشهر و بانه که معمولا بیشترین آمار کشتار چارپایان را خود اختصاص داده بودند، گزارش نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه طی روزهای گذشته تردد دواب به صورت محدودی در برخی معابر مرزی آزاد شده است، گفت: امیدواریم با توجه بیشتر مسئولان و ساماندهی معابر، برای همیشه شاهد پایان کشتار چارپایان باربر در مناطق مرزی باشیم.

خلیلی، با تأکید بر لزوم اشتغالزایی برای مرزنشینان گفت: حمل کالا چه به صورت نیمه رسمی و چه به صورت قاچاق، تنها ممر عایدی مرزنشینانی است که از هرگونه فرصت اشتغال محرومند و به ناچار برای امرار معاش خطر حمل کالا از معابری صعب‌العبور که مین‌های باقی مانده از جنگ تحمیلی از بزرگترین تهدیدهای آن به شمار می‌رود را به جان می‌خرند و هر بار، عازم معابری می‌شوند که بازگشتشان را ضمانت نمی‌کند.

این در حالی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی، چندی پیش با انتقاد از عدم همخوانی کشتار چارپایان باربر با قانون، رها شدن لاشه‌های این حیوانات را در مناطق مرزی غیر‌بهداشتی و عامل ایجاد بیماری‌های کشنده عنوان کرده و از دولت خواسته بودند به منظور ساماندهی مرزنشینان و جلوگیری از معضلات ناشی از حمل کالا در مناطق مرزی، اشتغالزایی برای این هموطنان را در دستور کار خود قرار دهد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
2
88463
691
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 119 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>