اعمال محدودیت‌های جدید برای سربازهای غایب

خبرگزاری میزان: سردار سیدحمید صدرالسادات اظهارداشت: افراد بسیار زیادی پیامک‌هایی مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت خدمتی‌شان از سوی سازمان وظیفه عمومی دریافت کرده‌اند که این افراد باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) مراجعه و وضعیت خدمت خود را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه ثبت درخواست‌ها در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی همچنان ادامه دارد، گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این دفاتر برای ثبت درخواست معافیت از خدمت، طرح جریمه مشمولان غایب یا اعزام به سربازی اقدام کنند.

صدرالسادات ادامه داد: متقاضیان طرح جریمه مشمولان غایب نیز با توجه به فرصتی که برای تعیین تکلیف مشمولان غایب و تمدید آن تا 20 شهریور به وجود آمده، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه گروهی از مشمولان غایب، درخواست ثبت‌نام در طرح مذکور را دارند، اوایل مهر مرحله بعدی زمان ثبت‌نام جریمه مشمولان غایب اعلام می‌شود، اما برای کسانی که پیامک تعیین تکلیف ارسال شده باید به دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) مراجعه و وضعیت خدمت خود را مشخص کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه قانون محدودیت‌هایی را برای مشمولان غایب در نظر گرفته است، گفت: تاکنون امکان نظارت به اعمال این محدودیت‌ها به صورت جدی وجود نداشته اما با اقدامات صورت گرفته از این پس مشمولان غایب برای انجام برخی امور خود با محدودیت مواجه شده و به مرور زمان نیز این محدودیت‌ها مطابق قانون افزایش می‌یابد.

صدرالسادات افزود: منع استخدام دولتی و خصوصی، اخذ گذرنامه، ارائه خدمات بانکی و ... از مواردی است که مشمولان غایب با محدودیت مواجه می‌شوند و حتی ممکن است گذر زندگی را بر آنها سخت کند.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: هماهنگی‌های لازم با بانک مرکزی، وزارت کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی به عمل آمده تا در آینده نزدیک ارائه خدماتی همچون تسهیلات بانکی، دریافت مستمری و بیمه بیکاری برای مشمولان غایب متوقف شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خاتمه درباره افرادی که خدمت دوره ضرورت خود را گذرانده‌اند ولی نسبت به تعویض کارت قدیمی خود به هوشمند اقدام نکرده‌اند، گفت: برای این دسته از افراد پیامک‌هایی مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت خود ارسال شده، این اشخاص لازم است با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) نسبت به تعویض کارت و ثبت اطلاعات خود در سامانه وظیفه عمومی اقدام کنند

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
1
114967
962
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 126 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>