طرح ادغام سازمان‌های حج، تبلیغات و اوقاف

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه طرح ادغام سازمان‌های حج، تبلیغات و اوقاف در راستای کاهش هزینه‌های جاری و جلوگیری از موازی‌کاری است گفت: اگر فعالیت این دستگاه‌ها یکسان و اقدامات آنها واحد شود، تأثیر به سزایی خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: ابوالفضل ابوترابی درباره ادغام سازمان‌های حج و زیارت، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه که از سوی وی به هیات رئیسه مجلس اعلام شده، گفت: مقام معظم رهبری در مورد مدیریت واحد امور فرهنگی بیاناتی را اعلام کرده‌اند، لذا طرح من در راستای کاهش هزینه‌های جاری و همچنین جلوگیری از موازی‌کاری اقدامات آنهاست که تا کنون تعدادی از نمایندگان آن را امضاء کرده‌اند.

وی افزود: کارهای موازی‌کاری در سازمان حج و زیارت و تبلیغات اسلامی مانند برگزاری مسابقات قرآنی به صورت جداگانه برگزار می‌شود که اگر این فعالیت‌ها یکسان و اقدامات آنها واحد شود، به مراتب تأثیر بالاتری خواهد داشت. در حالی که هم اکنون به دلیل موازی‌کاری نتایج خیلی مطلوبی به دست نمی‌آید.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس با بیان اینکه اگر اقدامات فرهنگی یکسان شود قطعاً‌ از موازی‌کاری جلوگیری خواهد شد، گفت: با طرح ادغام این 3 سازمان می‌توانیم دستگاه‌ها فعال را از غیرفعال و همچنین دستگاه‌های پاسخگو را از غیر پاسخگو شناسایی کنیم. ضمن اینکه به خوبی می‌دانیم که دستگاه‌های درگیر این طرح به دلیل پست‌های متعدد و مقام‌دوستی برخی افراد مخالف اینگونه ادغام‌ها هستند.

وی تصریح کرد:‌ ادغام‌ها در ایران چون منجر به از دست رفتن برخی پست‌ها و مقام‌ها شده تلاش می‌شود به بهانه کار کارشناسی به کارشکنی روی آورند. ضمن اینکه در این مسیر، لابی‌گری و شانتاژ رسانه‌ای نیز از سوی سازمان‌های درگیر صورت می‌گیرد.

ابوترابی گفت: وجود دستگاه‌های عریض و طویل منجر به عدم شفافیت مالی و همچنین موازی‌کاری فعالیت‌ها آنها با دیگر دستگاه‌ها شده است.

وی تصریح کرد: در طرح ادغام سازمان‌های حج و زیارت، اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی اذن مقام معظم رهبری برای این کار امری حتمی و شرط لازم بیان شده است ضمن اینکه رؤسای این سازما‌ن‌ها نیز باید با نماینده ولی‌فقیه در آن دستگاه هماهنگی کامل داشته تا جایی که حتی پیشنهاد تعیین رئیس برای آن سازمان‌ها نیز با نظر نماینده مقام معظم رهبری در آن سازمان صورت گیرد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
10
77521
1068
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 266 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • pipeiran

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>