اعدام دو سارق مسلح و یک متجاوز به عنف در شیراز

خبرگزاری مهر: دو سارق مسلح به نام های سجاد-ع وگودرز-الف در جریان دو فقره سرقت مسلحانه و راهزنی شبانه در شهرستان رستم ازتوابع شهرستان ممسنی در پی تیراندازی به سمت خودرو یکی از طعمه های خود یک تن را نیز به قتل رسانده بودند.

 سارقان مسلح یاد شده با همدستی دو تن دیگر با طرح نقشه های قبلی و شناسایی خودروها در مسیر نورآباد، راه را بر اتومبیل های عبوری بسته و اقدام به سرقت اتومبیل و اموال آنان می کردندکه این امر باعث ایجاد رعب و وحشت بسیار در میان ساکنان شهرستان نورآباد، رستم و روستاهای اطراف این شهرستان ها شده بودند.

پس از حادث شدن سرقت دوم از اتومبیل عبوری پژوپارس و به قتل رسیدن همسر راننده خودرو در جلو چشمان فرزند خردسالش متهم گودرز– الف طی یک عملیات پنج ساعته تعقیب و گریز با پیگیری های قضایی شهرستان رستم توسط نیروی انتظامی دستگیر و متعاقب آن متهمان دیگر پرونده از جمله سجاد –ع و دو همدست دیگر آنان که در جرم معاونت داشتند؛ دستگیر و در اختیار مقامات قضایی قرار  گرفتند.

در گزارش این پرونده آمده است پس از تکمیل تحقیقات پرونده متهمان با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب اسلامی شیراز ارسال و پس از صدور حکم حد اعدام به اتهام راهزنی و محاربه برای متهمان اصلی پرونده رأی مذکور در شعبه ۴۱دیوان عالی کشور تأیید شد.

همدستان این دو معدوم نیز به ترتیب به مجازات حبس و نفی بلد به مدت ۱۲ سال و همچنین ۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

اجرای حکم اعدام این دو سارق مسلح ( قطاع الطریق) علیرغم رضایت اولیاء دم مقتوله صرفاً از جهت ایجاد ناامنی و وحشت عمومی در منطقه با هماهنگی و اعطای نیابت قضایی توسط دادسرای رستم در محل زندان عادل آباد شیراز به اجرا در آمد.

همچنین محکوم دیگر به نام  خسرو – ح که صبح امروز به دار مجازات آویخته شد در یک اقدام مجرمانه پس از تجاوز به عنف طعمه خود را به قتل رسانده بود.

این مجرم پس از ارتکاب زنای به عنف ، اقدام به قتل وی کرده بود.حکم این مجرم نیز پس از صدور رای اعدام و همچنین قصاص نفس در شعبه دوم و پنجم دادگاه کیفری استان به اتهام تجاوز به عنف و قتل و تأیید در شعبه ۱۳ دیوان عالی کشور صبح امروز در زندان به اجرا درآمد.

گزارش اجرای حکم اعدام این دو سارق مسلح بنا به تکلیف حاصله از ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی مبنی بر اطلاع رسانی اجرای احکام محاربه و افساد فی الارض در روزنامه های محلی انتشار یافته است.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
6
113497
1167
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 86 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • parax2014

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>