برنامه‌های پلیس پیشگیری در هفته ناجا تشریح شد

خبرگزاری مهر: سرهنگ علی ماندگار در خصوص برنامه‌های هفته ناجا اظهار داشت: با توجه به نزدیک بودن هفته نیروی انتظامی، پلیس پیشگیری در راستای برگزاری هرچه بهتر مراسم این هفته و انجام شایسته‌ وظایف خود در این رابطه،به تدوین یک برنامه‌ جامع در سه بخش اهداف کلان برنامه‌های پلیس پیشگیری در هفته‌ ناجا اقدام کرده است.

وی افزود: این اقدام به منظور هماهنگی بیشتر زیرمجموعه‌های پلیس پیشگیری در اجرای مراسم ها و همچنین بالا بردن محتوا و کیفیت برنامه‌ها نسبت به گذشته انجام گرفته است.

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا در پاسخ به این پرسش که اهداف کلان برنامه تدوینی چه سرفصل‌هایی را شامل می‌شود، گفت: مجموعه پلیس پیشگیری در اجرای مراسم هفته‌ ناجا، سعی دارد تا اهداف مشخصی را پیگیری کرده و به صورت منسجم در این راستا گام بردارد.

وی گفت: از جمله مهم‌ترین این اهداف ، ترویج فرهنگ ایثار، فداکاری،ایجاد وحدت و همدلی در میان اقشار گوناگون مردم است. چراکه بدون شک این موضوع یکی از پایه‌های استواری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار رفته و می‌تواند سرچشمه بسیاری از صفات شایسته در جامعه قرار گیرد.

سرهنگ ماندگار افزود: دومین هدف به لحاظ اهمیت، ساماندهی برنامه‌ها برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است، زیرا اساساً فلسفه تاسیس پلیس پیشگیری در ساختار نیروی انتظامی چیزی به جز همین هدف نبوده است و لذا باید همواره در صدر امور مورد توجه پلیس پیشگیری قرار گیرد.

سرهنگ ماندگار ادامه داد: در همین بخش افزایش سرمایه‌های اجتماعی پلیس و ترویج قانونمداری نیز مورد توجه است که در ارتباط تنگاتنگی با مسئله پیشگیری است، ‌همچنین پلیس پیشگیری جلب مشارکت در امر برون‌سپاری، تولید و حفظ امنیت عمومی را نیز در همین بخش، از اهداف خود قرار داده است.

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا خاطر نشان کرد: از دیگر هدف‌های کلان پلیس پیشگیری در هفته‌ ناجا اطلاع‌رسانی شایسته و درخور در زمینه‌های گوناگون است که می‌تواند برون‌دادهای مختلفی داشته باشد.

وی افزود: اطلاع شهروندان از نقش حمایتی پلیس در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و انواع تهدیدهای داخلی و خارجی، بالا بردن دانش و بینش امنیتی و انتظامی در سطح جامعه و از همه مهم‌تر پاسخگویی به افکار عمومی و شفاف‌سازی عملکرد پلیس پیشگیری در زمینه‌های گوناگون، از جمله هدف‌گذاری‌های ما در این زمینه است.

این مقام انتظامی درباره‌ ساز و کار عملیاتی کردن این اهداف توضیح داد: مجموعه پلیس پیشگیری تصمیم دارد اهداف ذکر شده را در چند محور اصلی به صورت عملی پیگیری کنند .

وی بیان کرد: در حوزه‌ ارزشی،آئینی و خانواده، برگزاری محافل انس با قرآن کریم، دیدار با خانواده‌ شهدا ،کارکنان، گلگشت‌های خانوادگی و ... در بخش‌های آموزشی، پژوهشی و ورزشی نیز برگزاری میزگردها، تهیه بسته‌های آموزشی به ویژه برای دانش‌آموزان و ساماندهی رقابت‌های گوناگون ورزشی، مورد نظر ماست.

سرهنگ ماندگار افزود: در زمینه‌ رسانه‌ای و اجتماعی نیز، ساماندهی نشست‌های خبری با رسانه‌های دیداری، شنیداری،نوشتاری و انتقال گزارش عملکرد، همچنین پیام‌های آموزشی و هشدارهای امنیتی از این مسیر و سخنرانی‌ کارشناسان انتظامی در اماکن عمومی و برگزاری مراسمی که سرگرمی را با آموزش همراه می‌سازد، مهم‌ترین اقدامات پلیس پیشگیری در این حوزه است.

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری در پاسخ به پرسشی درباره  جامعه هدف پلیس پیشگیری در اجرای برنامه‌های هفته‌ ناجا گفت: این برنامه‌ها طیف گسترده‌ای از مخاطبان را در بر می‌گیرد که البته این وسعت ناشی از گستردگی حوزه‌ وظایف و عملکرد مجموعه‌ پلیس پیشگیری است.

سرهنگ ماندگار گفت: برای هر کدام از این بخش‌ها به فراخور ویژگی‌های آنها و هماهنگ با اهداف ذکر شده، برنامه‌های دقیقی پیش‌بینی شده که در هفته‌ نیروی انتظامی شاهد اجرای آنها خواهیم بود. امید است که در برگزاری هرچه پربارتر مراسم این هفته توفیق شایسته داشته و با تمام توان خود برای رضایت مخاطبان و دستیابی به اهداف تعیین شده بکوشیم.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
0
21038
216
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 53 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>