چگونه خود را با شهر جدید وفق دهیم

چگونه خود را با شهر جدید وفق دهیم 

 

سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلی زاده سرچشمه: در حال مسافرت برای اقامت به یک شهر جدید هستید، به یکباره تمام

زندگیتان درهم و برهم می‌شود. و خود را برای یک رویداد جدید آماده می کنید سوال‌های زیادی از ذهنتان عبور می‌کند. کلافگی و خستگی عجیبی بر روی شانه‌هایتان احساس می‌کنید یک آن تمام چیزهایی را که دوست داشتید و با آنها خوش بودید باید رها کنید و دنبال یک سرنوشت جدید بروید. در این گزارش راهنمایی‌هایی برای درک این شرایط و وفق شرایط جدید گردآوری شده است که در ادامه می بینید.     
 

مرحله اول تلاش برای جایگزین کردن دوستان و اماکنی که دوستشان داشتید

ترک دوستان و مکان‌هایی که به آنها عادت کرده بودید کار بسیار سختی است.

 

اما اگر شما واقعا به دنبال تغییر در خودتان هستید، ابتدا به ساکن باید دنبال مکان‌هایی در شهر جدید باشید که با مکان‌های شهر قبلی خودتان تناسب داشته و شما خوشتان بیاید و پس از سپری شدن مدتی، با اشخاص جدیدی آشنا می‌شوید که می‌توانند تا حدودی جانشین دوستان قبلی‌تان که از شما دورند باشند. پس در مرحله جایگزینی زیاد عجله نکنید بعضی چیزها چه بخواهید چه نخواهید نیاز به زمان دارند. این را هم باید مورد توجه قرار داد که کسی نمی‌تواند جایگزین بهترین دوست و یا آشنای انسان شود. 

ممکن است روزهای اول همه چیز ناامید کننده باشد، اما به مرور زمان این مسائل به مقدار زیادی قابل حل خواهند شد.

 

تاسف خوردن و مقایسه کردن ممنوع

با تاسف خوردن چیزهایی که از دست داده‌اید و مشکلات شما حل نمی‌شود، بلکه بیم آن می‌رود یاس و ناامیدی سراغ‌تان بیاید و زندگی شما را تحت تاثیر قراردهد. به هیچ وجه مکان‌ها‌ی شهر جدید را با شهری که در آن سکونت داشتید مقایسه نکنید این کار باعث می‌شود یک حس تنفر در شما به وجود بیاید و ادامه کار را برای شما سخت کند.

 هر شهری برای خودش زیبایی‌های خاص خود را دارد، بهتر است واقع‌بین باشید و بحالت بغض با موضوعات پیش رو برخورد نکنید. این را باید قبول کنید شهر جدید امکانات جدیدی را پیش رویتان قرار می‌دهد. 

    

 هدف از سفر

هر چیزی می‌تواند هدف‌تان از این سفر باشد اما نکته اینجاست در دنیای واقعی نه می‌توان در گذشته زندگی کرد و نه در آینده، این حال است که شرایط را رقم می‌زند، بهتر است برای خود اهدافی در این شهر دنبال کنید تا با رسیدن به آن هدف احساس غرور و لذت به شما دست دهد و به مرور زمان می‌توانید اهداف‌تان را گسترش دهید تا با مشغول ساختن خود به مرور زمان با تغییر عادت کنید.

 

لذت بردن از محیط جدید

سعی کنید افق دید خود را گسترش دهید و از تجربه‌های جدید لذت ببرید. شرایطی را برای خود رقم بزنید که با آنها احساس خوبی بدست می‌آورید. 

بطور مثال: کارهایی که در شهر قدیمی خود داشتید و با آنها خوش بودید در همین شهر هم می‌شود آنها را انجام داد. درست است با آمدن به شهر جدید یکسری امکانات شهر خودتان را از دست داده‌اید ولی این را باید قبول کنید این شهری که در آن سکونت دارید هم امکاناتی دارد که شما از آن‌ها استفاده کنید و لذت ببرید.   
 

قضاوت بد نکنید

به طورکلی هنگامی که ما با افراد جدید برخورد می‌کنیم در مورد آنها قضاوت فوری می‌کنیم. این اجتناب ناپذیر است اما سعی شود درباره آنها قضاوت منفی نکنیم این کار ما را نسبت با اطرافیان بدبین کرده و علاوه بر اینکه آرمش‌مان را بهم می‌ریزد، باعث می‌شود که نتوانیم دوستانی برای خود بدست آوریم.
 
منبع: lifehacker
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
11292
75
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 123 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>