تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای ۵۱میلیون نفر

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر برای ۵۱میلیون نفر در کشور پرونده الکترونیک سلامت شکل گرفته است، گفت: پیشگیری یک اصل مهم برای کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی در کشور است. همچنین دو داروی جدید بیماری‌های قلبی دارای پوشش بیمه شد.

خبرگزاری تسنیم: سید حسن هاشمی در افتتاحیه هجدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلبی و عروقی اظهار داشت: آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی در جهان بالا بوده و این مسئله در ایران نیز مستثنی نیست و می‌توان گفت که گاهی در این بخش رکورددار نیز هستیم.

وی با اشاره به اینکه متخصصان قلب و عروق جزو نجات‌بخش‌ترین گروه‌های پزشکی به شمار می‌روند، گفت: رشته قلب و عروق در کشور ما در مرز دانش حرکت کرده و جایگاه مناسبی در جهان دارد.

وزیر بهداشت ادامه داد: رشته قلب و عروق جزو رشته‌هایی محسوب می‌شود که دولت باید در جهت حمایت از آن هدف‌گذاری کند البته طی سه سال گذشته در این دولت اقدامات زیادی صورت گرفته است به‌طوری که حدود 50 بیمارستان در این زمینه مجهز به تجهیزاتی مناسب برای خدمت به مردم شده است.

هاشمی اضافه کرد: از برنامه‌های ما این بوده که طی 10 سال آینده معایب ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی را تا 25 درصد کاهش داده و همچنین بر همین اساس دو داروی جدید را در زمینه درمان بیماری‌های قلبی عروقی تحت پوشش بیمه قرار داده است.

وی گفت: 50 درصد به تخت‌های ویژه کشور طی دو سال گذشته اضافه شده و امیدواریم طی یک سال و نیم آینده آن را به مرز 100 در صد برسانیم هرچند که اصل کار در زمینه کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی، پیشگیری از بروز بیماری است.

وزیر بهداشت درباره شبکه بهداشتی در ایران گفت: در حال حاضر حاشیه شهرها، مراکز شهرها و برخی از استان‌ها زیر پوشش شبکه بهداشت قرار گرفته و اکنون به‌ازای هر یک‌هزار نفر یک بهورز آقا و یک بهورز خانم فعالند، همچنین به‌ازای هر 25 تا 50 هزار نفر یک مرکز جامع خدمات سلامت داریم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر نیز برای 51 میلیون نفر در کشور پرونده الکترونیک سلامت شکل گرفته، گفت: همگانی شدن بیمه‌ها در این دولت نیز از جمله اقدامات صورت گرفته جهت کمک به مردم بوده به‌طوری که اکنون 95 درصد مردم دفترچه بیمه داشته و این گامی مؤثر جهت کمک به مردم بوده است.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
1
41177
303
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 83 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

  • balavipourali
  • lednoor

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>