واکنش منتظرالمهدی به دروغ‌های نجومی اصلاح‌طلبان

هشدارنیوز: در هفته های اخیر سایت اصلاح طلب معماری ­نیوز خبرهای جنجالی از واگذاری املاک در شهرداری تهران منتشر کرد که پس از جنجال فیش های حقوقی خوراک برخی رسانه های داخلی و اغلب رسانه های معاند خارج از کشور شد. گرچه مانور رسانه های داخلی (عمدتا اصلاح طلب) با هدف تخریب رقیب سیاسی بود اما در آنسوی مرزها این اخبار جنبه تخریب کل نظام سیاسی جمهوری اسلامی و تخریب وجهه انقلاب اسلامی بود. در این زمینه گفتگویی با مصطفی منتظرالمهدی فعال سیاسی اصولگرا انجام دادیم که مشروح آن در ادامه می آید.

منتظرالمهدی در خصوص تفاوت های انتشار فیش های حقوقی و املاک شهرداری گفت: فیش‌های نجومی یک موضوعی بود که سند آن ارائه‌شده بود و مردم بر اساس اسناد مشاهده کردند که مدیرعامل یک بانک 200 میلیون یا 300 میلیون تومان حقوق دریافت کرده است اما موضوع املاک نجومی تهمت است چون هیچ مستنداتی ارائه نشده و صرفاً اینکه گفته شود چند نفر املاکشان این‌قدر می‌ارزد و یا با این مقدار خریده شده، این اتهامات به‌عنوان سند پذیرفته نیست. اگر تخلفی صورت گرفته است سند آن ازجمله کپی قیمت کارشناسی شده ملک، قرارداد مابین شهرداری و دریافت‌کننده ملک را به مرجع قضایی ارائه دهند تا بر اساس آن قضاوت تصمیم گرفته شود.

وی در ادامه اظهار داشت: برای نمونه آقای کامران نجف زاده از آمریکا تماس گرفته و گفته است که بنده هیچ جایی ملکی را از شهرداری نگرفته‌ام و اگر هم این فرد در تعاونی شهرداری ثبت‌نام کرده صرف ثبت‌نام نمی‌تواند جرم باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا معتقد است: فیش‌های نجومی واقعیت داشت و اما املاک نجومی تهمت است و افشاگری کذب سایت معماری نیوز ایجاد جنگ روانی برای فریب اذهان عمومی از موضوع فیش‌های حقوقی بود. این موضوع نکته جالبی دارد که آن ایجاد ذهنیت «احساس تبعیض» است که احساس وجود تبعیض خیلی بدتر و خطرناک‌تر از تبعیض قائل شدن است.

وی بیان داشت: در بحث فیش‌های نجومی اصولگرایان موضوع را به مطالبه عمومی تبدیل کردند اما اصلاح‌طلبان از همان ابتدا بجای همراهی با مردم، موضوع را سیاسی جلوه دادند. اگر واقعاً یک امر خلافی صورت گرفته بود باید نسبت به آن حساسیت نشان می‌داند و از دولت تقاضای برخورد می‌کردند اما اصلاح‌طلبان با مطرح کردن ادعاهای کذب املاک نجومی با ایجاد یک فضای تهمت زا درصد جبران مافات برآمدند.

منتظرالمهدی گفت: اما مگر در کشور مدیری را سراغ داریم که خطایی نکرده باشد، نمی‌گویم خلاف داشته باشد اما امکان دارد مدیری تصمیم غلطی مدیریتی گرفته باشد و در این صورت نباید این فرد را اختلاس گر و کلاه‌بردار بدانیم؛ اما متأسفانه اصلاح‌طلبان بخش عظیمی از مدیران دلسوز را مورد تهمت قرار دادند که برخی از آنان از ایثارگران جبهه و جنگ بودند و در شهرداری تهران خدمات ارزشمندی را انجام دادند؛ اما اگر نگاه کنید فقط خوراک رسانه‌های بیگانه تأمین شد و رسانه‌های داخلی استقبالی نکردند چون فضای تهمت زایی بود.

وی تاکید کرد: بنده امروز بخشی از سخنان مقام معظم رهبری را مرور می‌کردم که به اتفاقات جلسه ادعاهای رئیس‌جمهور سابق در مورد برادران لاریجانی در مجلس اشاره داشت و ایشان فرمودند که رئیس دولت یک سری موضوعات اثبات نشده‌ای را مطرح کردند که کار اشتباهی است. در مورد خانم معصومه آباد که از اسرای جنگ تحمیلی و الگوی ایثار در جامعه هستند تهمت ناروایی زدند که باید در محضر الهی و در مرجع قضایی پاسخگو باشند. بنده سؤالم این است که واقعاً آیا ارزش دارد به خاطر منافع سیاسی از اسطوره‌های ملی همچون خانم معصومه آباد هزینه کنیم؟ آیا اصلاح‌طلبان این اقدام ناجوانمردانه را برای پیشرفت کشور مؤثر می‌دانند؟

منتظرالمهدی بیان داشت: من اعتقاددارم امسال (با توجه به در پیش بودن انتخابات) سال «آبروهاست» و هرلحظه امکان دارد با آبروی هرکدام از ماها بازی کنند، ولو اینکه اصلاح طب باشد، اصولگرا باشد یا مستقل. در این روند هرکسی برای جریان سیاسی رقیب احساس خطر باشد، قطعاً مورد هجمه قرار خواهد گرفت. اگر تدبیری برای این رویه در نظر گرفته نشود هم به سرمایه اجتماعی آسیب خواهد زد و هم با این روند بعید می‌دانم در ده سال آینده بتوان مدیر لایقی را در سطوح مدیریتی کشور به جامعه معرفی کرد چون فضا، فضای برچسب زدن است.

آیا دسترسی سایت افشاگر (معماری نیوز) به اسناد محرمانه اداری برنامه‌ریزی‌شده بوده است؟

الآن پرونده این سایت خبری در قوه قضائیه پیگیری می‌شود و آقای چمران هم نامه نوشتند. بالاخره هتک حرمت به اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری درروند قانونی خود پیگیری می‌شود. قوه قضائیه در پیگیری‌های خود مشخص خواهد کرد که قطعاً این موضوع از طریق سازمان بازرسی کل کشور بیرون نیامده است. لذا شخصی که در این موضوع شیطنت کرده و این اسناد را باهدف سیاسی خاص به این سایت خبری تحویل داده به‌زودی معرفی خواهد شد.

 عملکرد رسانه‌ها در هر دو موضع فیش‌های حقوقی و املاک شهرداری چگونه بوده است؟

ضریب نفوذ فضای تهمت زا و تخریبی هزاران برابر بیشتر از ضریب پاک‌سازی تهمت است. در همین موضوع املاک نجومی هم در چندین دقیقه اتهامی زده شد و باید یک سال کارکرد که با مدارک مستند به مردم و افکار عمومی اثبات کرد که این اتهامات کذب بوده‌اند. دلیل این امر هم ایجاد فضای تبعیض‌آمیز در کشور با بازی‌های رسانه‌ای است که آقایان اصلاح‌طلب توسط رسانه‌های خود به راه انداخته‌اند. احساس تبعیض می‌تواند فضایی را ایجاد کند که دیگر نتوان حقیقت را به جامعه عرضه داشت.

این فعال سیاسی اصولگرا بیان داشت بنده احساس می‌کنم ما در حوزه رسانه ابزار رسانه‌ای زیاد داریم اما قدرت نفوذ فضای تهمت زا طوری است که عملکرد همه این ابزارها را خنثی می‌کند. در موضوع املاک نجومی اصلاح‌طلبان به جناح رقیب رو دست زدند و در مقابل فیش‌های نجومی جنگ روانی حرفه‌ای را علیه اصول گریان به راه انداختند تا هم اذهان عمومی را از فیش‌های حقوقی منحرف کنند و هم رقیب را ر یک جنگ روانی زمین‌گیر کنند. در این فضای تهمت زا اصولگریان برای رفع اتهامات نیاز به جنگ روانی و تبلیغاتی دارند که اصلاح‌طلبان در این زمینه همواره موفق عمل کرده‌اند.

وی معتقد است به نظرم نامه آقای قالیباف به دادستان کل کشور کار بسیار ارزشمندی بود و توانست بسیاری از شیطنت‌ها را خنثی کند. نامه ایشان با توجه به درایت شهردار نکات بسیار خوبی داشت و بالاخره پیگیری موضوع به قوه قضائیه سپرده شد و درنهایت قوه قضائیه به تنویر افکار عمومی خواهد پرداخت و قطعاً با متخلفین برخورد خواهد شد.

آیا اتهامات مطرح‌شده در مورد برادر رئیس‌جمهور از سوی اصلاح‌طلبان ماله‌کشی شده است؟

در موضوع اتهامات برادر رئیس‌جمهور هم باید اخلاق را رعایت کرد و این اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد. اتهامات آقای حسین فریدون در قوه قضائیه و دستگاه‌های نظارتی کشور پیگیری می‌شود و درنهایت اگر تخلفی از طرف ایشان صورت گرفته باشد قوه قضائیه بدون تعارف برخورد خواهد کرد. نمونه این عدم تبعیض را می‌توان در پرونده پسر رئیس‌جمهور سابق (مهدی هاشمی)، معاون رئیس‌جمهور سابق یعنی آقای رحیمی، نخست‌وزیر و رئیس مجلس سابق (عناصر فتنه 88) دید که نظام اسلامی بدون تبعیض با آن‌ها برخورد قضایی کرد. درهرحال اگر خطایی صورت گرفته باشد بدون توجه به مقام و منصب فرد نظام اسلامی در مورد اتهامات برادر رئیس‌جمهور هم تصمیم‌گیری خواهد کرد.

اعتماد و سرمایه اجتماعی با بازی‌های رسانه‌ای اصلاح‌طلبان آسیب دید

دکتر منتظرالمهدی اظهار داشت: ایجاد فضای ملتهب سیاسی هیچ کمکی به پیشرفت کشور نخواهد کرد و امروز مردم ما به آرامش احتیاج دارند. در حال حاضر مردم به نان شب نیاز دارند و دعواهای سیاسی ضمن آسیب زدن به اعتماد و سرمایه اجتماعی، هیچ عایدی نه برای اصولگریان و نه برای اصلاح‌طلبان و نه برای صاحبان اصلی انقلاب و نظام یعنی همان مردم نخواهد داشت. اقتصاد این کشور وضعیت مناسبی ندارد و در این شرایط دامن زدن به این فضای ملتهب، آرامش روانی جامعه را به هم خواهد ریخت و این سلب اعتماد اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد و بازنده آن مردم و نظام و انقلاب اسلامی است؛ اما اگر به شیوه قانونی تخلفات در مراجع قضایی پیگیری شود می‌توان به مردم امید داد که نظام اسلامی بدون تعارف به تخلفات رسیدگی می‌کند. درواقع این فضای ملتهب ناامیدی، یاس، کاهش اعتماد و سرمایه اجتماعی را رقم خواهد زد این در حالی است که از بین هزاران مدیر زحمت‌کش و دلسوز ممکن است فردی خطا کند اما ایجاد فضای یاس و ناامیدی آسیبش بسیار شکننده خواهد بود.

وی در پایان متذکر شد این‌همه معلم، مدیر، استاد دانشگاه، پزشک و ... صادقانه برای مردم زحمت می‌کشند و اگر این فضای تهمت زا گسترش یابد نگاه مردم به این افراد، کاسب‌کارانه خواهد بود و همه زحمات به هدر خواهد رفت. درواقع در این فضای تهمت زا کسی در امان نیست و تسویه‌حساب شخصی، حزبی و گروهی می‌تواند شدیدترین آسیب را به اعتماد مردم بزند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
56
107631
1724
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 95 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • pooyamachine@yahoo.com

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>