حسینی: ما وعده دادن ١٢٠٤واگن مترو را از دولت داريم

شهرنوشت: مازيار حسيني صبح امروز در آيين بهره برداري از صد و چهارمین ايستگاه مترو تهران از بخش میانیز خط ٣ -ايستگاه شهيد قدوسي- ضمن قدرداني از تلاشگران خدوم مترو تصريح كرد: خداوند فرموده فضل الله مجاهدين علي القاعدين كه نشان مي دهد برخي از مومنين علم جهاد به دست مي گيرند و ابروي خود را در طبق اخلاص مي گذارند تا در راه خدا به خلق خدا خدمت كنند. امروز نمونه بارز آن در مجموعه مديريت شهري ، شهردار محترم تهران كه فردي بسيجي، خدوم و مخلص است و به تبع آن ٢٠ هزار مجاهد در زير پاي شهروندان خدمت می کنند كه جان بركف با مجاهد شبانه روزي در خدمت رساني به شهروندان تلاش ميكنند .

معاون حمل ونقل و ترافيك شهرداري تهران تصريح كرد: خداوند را شاكرم كه هرچه جهاد سنگين تر مي شود، به همان نسبت شهروندان قدرشناس پايتخت مجاهدين خود را بیشتر مورد قدرداني قرار مي دهند. گرچه در كنار آنها هستند عده اي كه دوست ندارند اين قطار پيروز بيرون بيايد، طعنه ها و تهمت ها، بداخلاقي هايشان را افزايش مي دهند.

 وي ادامه داد: خدا را شكر مي كنيم كه عزم و اراده فرمانده جهادي ما برای كار و تلاش به هر ميزان كه بداخلاقي ها بيشتر مي شود بيشتر مي شود. اين نشان از تربيت ديني و ولايي دارد كه به جاي آنكه وارد حواشي شويم موظف به خدمت و جهاد مي شويم.

حسيني با اشاره به نام گذاري سال٩٥ به نام سال اقدام و عمل از سوي مقام معظم رهبري گفت: اين نام گذاري هم ريشه در آيه شريفه مذکور داشته است و مشخص است كه بايد كارآمدي دين در اداره حكومت در اين نظام به عرصه ظهور برسد.

وي با اشاره به سير تحولات شهر تهران در ١٠ سال گذشته گفت: بزرگراه امام علي(ره) كه طراحي ٤٠ ساله داشته و درياچه شهداي خليج فارس كه طراحي آن پيش از انقلاب بوده است، از جمله طرح هايي است که در سايه مديريت ولايي و طي این دوره مدریت شهری محقق شده اند. احداث درياچه شهداي خليج فارس بيشتر شبيه رويا بود اما وقتي همین رويا به واقعيت تبديل شد، عده اي با فضاسازي هاي متعدد در جهت تخريب این عملكرد مثبت قدم برداشتند. اين در حاليست كه طي سرشماري پرندگان مهاجر تنها ٧٢ گونه بومي و غيربومي مبدا و مقصدشان درياچه خليج فارس بوده است كه نشان مي دهد به لحاظ زيست محيطي عملكردي موثر داشته است .

حسیني در ادامه با اشاره به عملكرد مثبت مدیریت شهری دراحداث بزرگراه هاي آزادگان، شهيد زين الدين، شهيد خرازي و امتداد بزرگراه يادگار امام (ره) و.... گفت: بازسازی سينماي سوخته آزادي كه همگان به يادش دارند، احداث پرديس سينمايي ملت، راه اندازی نمايشگاه شهرآفتاب و ایجاد ده ها خانه تئاتر ازجمله اقداماتي است كه به لطف مديريت ولايي در حوزه فرهنگي و اجتماعي صورت گرفته است.

به گفته وي تعداد تقاطع هاي غيرهمسطح در شهر تهران در گذشته كمتر از ١٧٠ مورد بوده كه در اين مدت به ١٨٥ تقاطع و پل رسيده است.

معاون شهردار تهران با اشاره به اينكه شبكه بزرگراهي تهران درکل ٣٠٤ كيلومتر بوده است، گفت: امروز٥٤٥ كيلومتر شبكه بزرگراهي در پایتخت داريم. همچنان كه شبكه BRT تا ده سال قبل اصلا در پايتخت وجود نداشت، اما امروز شبکه سامانه اتوبوس های تندرو یا ههمان بی.آر.تی به ١٦٠ كيلومتراست.

حسيني در ادامه با اشاره به سابقه مترو تهران گفت: سال٨٤ تنها ٣خط مترو با ٨٩ كيلومتر طول و ٤١ ايستگاه كه بخش عمده آن نيز در روي زمين ساخته شده بود، در پايتخت وجود داشت. اين در حالي است كه اكنون ١٧٠ كيلومتر مترو با ١٠٤ ايستگاه مورد بهره برداري قرار گرفته است. گرچه در همين كشور شهرهايي هستند كه سالهاست يك خط با ١٠ كيلومتر مترو را در دست ساخت دارند، لذا به طور حتم مجاهدت هاي تلاشگران در آيينه ذهن شهروندان خواهد ماند.

معاون شهردار تهران تصريح كرد: با مجاهدت اين تلاشگران طي سال جاري و سال آينده، مترو تهران دارای ٧ خط و نیز يك خط سريع السير با ٢٦٦ كيلومتر ريل و بيش از ١٦٦ ايستگاه خواهد رسيد.

به گفته وي، خط ٣ مترو طولاني ترين خط مترو پايتخت است كه شمال شرق تهران را به جنوب غرب متصل مي كند و به تنهايي روزانه یک ميليون و ٦٠٠ هزار مسافر را جا به جا خواهد كرد. تمامي اينها به پاس زحمات شهردار تهران و مديران جهادي شان و حمايت هاي شوراي اسلامي شهر تهران از دوره  دوم به بعد است.

معاون حمل ونقل و ترافيك شهرداري تهران با اشاره به اينكه ايستگاه شهيد قدوسي يكي از با كيفيت ترين ايستگاه هاي مترو تهران است، اظهارکرد: تاكيد شهردار تهران بر اين است كه سازه هاي مترو سازه هايي هستند براي يك قرن و حتما باید رعايت كيفيت و معماري اصيل ايراني در آنها منظور شود.

وي ضمن قدرداني از زحمات تمامي كاركنان، مهندسان، تكنيسين ها و شركت هاي فعال در اين خط گفت: كار كردن در زير زمين با وجود همه ملاحظات ايمني، اما سخت و پرمخاطره است .

حسيني تاكيد كرد: داشتن مترویی با ظرفیت ١٠ميليون نفر جابجایی دور از ذهن و واقعيت نيست. ما وعده دادن ١٢٠٤واگن مترو را از دولت داريم كه چنانچه این واگن ها به خطوط مترو تزريق شوند، اين مهم محقق مي شود و خدمات رساني به شهروندان بهتر صورت خواهد گرفت.

وي تصريح كرد: شركت واگن سازي تهران مجموعه  كم نظيري در منطقه است و به هر ميزان كه دولت تمايل داشته باشد شركت واگن سازي مي تواند نه تنها واگن هاي تهران بلکه واگن ساير كلانشهرها را نيز تامين كند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/08
0
14020
147
08/07
11
224368
3068
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395

حاضرین در سایت

ما 49 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>