ورود پلیس آگاهی به فرارهای مالیاتی

خبرگزاری تسنیم: سرهنگ مجید اعظمی مقدم با اشاره به اینکه علت اصلی بسیاری از جرایم؛ انگیزه و نیاز اقتصادی است، اظهار داشت: هر اندازه در کشور فعالیت‌های اقتصادی رونق داده شود بالطبع از بیکاری، فقر و در نتیجه از بروز جرایم جلوگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس،وی افزود: از این رو پلیس آگاهی با اعتقاد و باور به اهمیت و تاثیر مالیات بر شکوفایی و رشد اقتصادی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرایم در کشور و با توجه به تصویب قانون جدید امور مالیاتی (که فرارمالیاتی را جرم انگاری کرده است)، در سال 94 با سازمان امور مالیاتی کشور به این توافق رسید تا کسانی را که با تقلب، سند سازی و توسل به شیوه‌های متقلبانه سعی در فرار مالیاتی دارند را شناسایی و با آنها برخورد کند.

معاون مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: اولویت اصلی پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی در حوزه فرار مالیاتی در بخش فروش فاکتورها و سند سازی‌های متقلبانه است.

وی توضیح داد: برخی افراد با استفاده از فاکتور‌های جعلی فروش و همچنین ایجاد شرکت‌های کاغذی اقدام به فرار مالیاتی یا سند سازی در حوزه مالیات می‌کنند.

اعظمی مقدم با اشاره به اینکه پلیس با کسانی که فعالیت اقتصادی سالمی دارند و به هر دلیلی توان پرداخت مالیات را نداشته و بدهکار مالیاتی هستند برخورد نمی‌کند، گفت: برخورد پلیس کسانی را شامل می‌شود که به نحوی با توسل به جرم، جعل و یا عمل متقلبانه ای مرتکب فرار مالیاتی شده اند که در این خصوص با هماهنگی مراجع قضائی اقدام لازم انجام می‌شود.

این مقام انتظامی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه سازمان امور مالیاتی با پلیس آگاهی گفت: تا قبل از تعامل، پلیس ورود جدی به بحث فرار مالیاتی نداشته اما پس از انعقاد تفاهنامه، این بخش به عنوان یک ماموریت ویژه در اولویت کاری پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به گذشت یک سال از انعقاد این تفاهم نامه، بیش از چند صد پرونده تشکیل، چندین شبکه بزرگ فعال با فرار مالیاتی چند صد میلیارد تومانی شناسایی و همچنین افرادی نیز بازداشت شدند که جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: اولویت در پلیس آگاهی برخورد با شبکه‌های بزرگی است که تاثیر گذاری بیشتری بر حوزه‌های اقتصادی کشور دارند که البته این شامل همه جرایم اقتصادی می‌شود و فرار مالیاتی از این حوزه مستثنی نیست.

وی اضافه کرد: برخورد با دانه درشت‌های این حوزه که تاثیرگذاری بیشتر و عمیق تری در این رابطه دارند، اولویت اصلی ماست که در این خصوص از همه ظرفیت‌های پلیس آگاهی، مجموعه قضائی و سازمان امور مالیاتی استفاده می‌کنیم.

اعظمی مقدم خاطر نشان کرد : با تعامل این سه سازمان و سه ضلع این مثلث اتفاقات خوبی را رقم خورده و امیدواریم این اتفاق منشا خیر و اثرگذاری در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی شود و با انجام این تعاملات از بخشی از آسیب‌های اجتماعی و جرایم پیشگیری شود.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع، در این خصوص با سازمان امور مالیاتی به صورت نزدیک و تنگاتنگ جلسات هم اندیشی و هم افزایی برگزار می‌شود و براساس خواسته ، نیاز آنها و با هماهنگی مراجع قضائی تلاش می‌کنیم در راستای اقدامات مقابله ای برنامه ریزی کنیم.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
0
43910
734
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 123 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>