فعالیت ۷۰۰ مرکز خیریه در حوزه سلامت

خبرگزاری مهر: دکتر سید محمد هادی ایازی در حاشیه دیدار با وزیر بهداشت قبرس، با اشاره به وجود ۶۲۰ سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت، گفت: در حال حاضر حدود ۷۰۰ مرکز خیریه سلامت در حوزه سلامت  و ۲۷ مرکز تحقیقاتی در موضوع عوامل اجتماعی موثر بر سلامت فعالیت می کنند.  

به گزارش وبدا، وی افزود: همچنین در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ستاد عوامل اجتماعی موثر بر سلامت با حضور دستگاه های دیگر ایجاد شده است.

ایازی به دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اشاره کرد و افزود: ۹ تن از اعضای کابینه عضو این شورا بوده و این شورا به ریاست رئیس جمهوری است و در سطح ۳۱ استان کشور به ریاست استانداری ها برگزار می شود.

وی یکی از حوزه های فعالیت این معاونت را کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه سلامت بیان کرد و افزود: استفاده از ظرفیت های فرهنگی، هنری در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه از دیگر اقدامات معاونت اجتماعی است و استفاده از فیلم، سریال های تلویزیونی، مستند و موسیقی از موضوعات فرهنگی است که می توان از آنها در زمینه ارتقای سطح سلامت جامعه استفاده کرد.  

ایازی افزود: در این راستا سریالی با موضوع ایدز و راه های انتقال این بیماری پخش شد.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت یکی از وظایف این معاونت را توجه به مشارکت بین بخشی و مسئولیت های اجتماعی بیان کرد و گفت: توجه به بنگاه های اقتصادی در حوزه معاونت اجتماعی است تا این بنگاه ها بتوانند رسالت خود را در این حوزه خوب اجرا کنند.

ایازی، تعداد بیمارستان های کشور را ۹۰۷ بیمارستان بیان کرد و افزود: از این تعداد ۵۷۰ بیمارستان دولتی بوده و به منظور ارتقای خدمات این بیمارستان ها در تلاش هستیم که مراکز خیریه و پشتیبان با هدف حمایت از مردم و بیماران ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به اهداف توسعه پایدار، افزود: در این راستا برنامه گسترده ای را پیش بینی کردیم و در بهمن ماه سال جاری اولین همایش را خواهیم داشت.

ایازی ایجاد معاونت اجتماعی در حوزه سلامت را یک نگاه و رویکرد جدید دانست و گفت: این نگاه، نگاه جامعه محور به حوزه سلامت است.

وی در ادامه به صحبت های وزیر بهداشت قبرس اشاره کرد و افزود: ایشان در زمینه ایدز و آزمایشات قبل از ازدواج و در خصوص اقدامات کنترلی برای جلوگیری از ابتلا به ایدز در ایران سوالاتی کردند.

ایازی با اشاره به سخنان وزیر بهداشت قبرس در خصوص نظام سلامت این کشور افزود: به دلیل کم بودن تعداد جمعیت در این کشور، افراد برای مراجعه به بیمارستانها در مقابل مرکز بهداشتی، تمایل بیشتری دارند که خود این مسئله باعث افزایش هزینه های سلامت در این کشور می شود.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
10
111537
1555
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 98 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>