پیگیری حقوق شهدای منا در کمیته‎های بین‎المللی

خبرگزاری ایسنا: سعید اوحدی، در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: امسال برنامه‌های نخستین سالگرد شهدای فاجعه منا با انسجام خاصی در سراسر کشور برگزار شد.


وی اظهار کرد: اجرای برنامه‌هایی چون برگزاری سرود ۴۷۷ نفری دانش‌آموزان بسیجی به یاد ۴۷۷ شهید ایرانی فاجعه منا و مسجدالحرام،  اختصاص بخشی از موزه دفاع مقدس به آثار و دل‌نوشته‌های شهدای منا، برگزاری دعای عرفه و نماز عید سعید قربان و کنگره‌های ملی شعر از جمله این برنامه‌ها بوده است.


اوحدی ادامه داد: نخستین سالگرد شهدای منا با محوریت بنیاد شهید و تشکیل پنج کمیته محتوایی و اجرایی انجام شد.
رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: این کمیته‌ها شامل کمیته اطلاع‌رسانی، کمیته مراسم با محوریت بنیاد شهید، کمیته تعیین محتوا و کمیته‌ای متشکل از مجموعه‌های مردم‌نهاد و همچنین دو کمیته دیگر با رویکرد بین‌المللی بودند.


اوحدی با اشاره به موضع انفعالی عربستان در قبال فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: موضع انفعالی و سخیف عربستان سعودی در قبال مطالبات منطقی مقام معظم رهبری و اینکه تمامی مسلمانان ایران اعم از شیعه و سنی را از اسلام خارج دانسته بود، نشان‌دهنده ضعف این کشور در مناسبات خود است.


رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به مناسبات عربستان با گروهک منافقین عنوان کرد: عربستان تلاش کرد با برگزاری جلسه‌ای با گروهکی که سال‌ها در ذهن مردم مرده بود به آن‌ها متوسل شوند تا بتواند حیات مقطعی خود را احیا کند، حال‌آنکه به فرموده مقام معظم رهبری و اینکه ایشان تعبیر "شجره خبیثه ملعونه" را در مورد آن‌ها به کار بردند، بیانگر خباثت ریشه‌ای این حکام فعلی با اسلام و تعالیم دینی است.


اوحدی خاطر نشان کرد: درخواست خیلی از خانواده های شهدای منا دیدار با مقام معظم رهبری بود که این دیدار در 17 شهریورماه امسال با شرکت خانواده های شهدای منا انجام شد و این قضیه نشان دهنده اوج شکوه برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای منا بود.


وی گفت: حقوق شهدای منا در کمیته های بین المللی پیگیری می‎شود.
رئیس سازمان حج و زیارت در سفر یک‌روزه خود به استان لرستان پس از دیدار با نماینده ولی‌فقیه در گلزار شهدای خرم‌آباد و منزل شهید رضا رح.یمیان از شهدای فاجعه منا حضور یافت.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
2
81046
622
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 114 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • salar94

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>