بازی‌هایی که خواب را از سرتان می‌پراند

سرویس سبک‌‌زندگی فردا: 

حدس بزن چه چیزی روی پیشانی‌ات نوشته شده؟

دورهمی‌های خانوادگی و جمع‌های دوستانه فرصت مناسبی هستند تا پس از باخبر شدن از احوال هم، بازی‌های گروهی را که بسیاری از آنها در حال فراموش شدن هستند را تجربه‌ کنیم. بازی‌هایی که باعث می‌شوند برای لحظاتی هم که شده گرفتاری‌ها و دغدغه‌های زندگی مان را فراموش کنیم و از ته دل بخندیم. بازی‌هایی که کوچک و بزرگ فامیل را می‌تواند سر ذوق بیاورد. 

تفریح

پیشنهاد ما برای اولین بازی خانوادگی به شما بازی «حدس بزن» است. البته اسم این بازی هر چیز دیگری هم می‌تواند باشد. برای شروع این بازی نیاز به وسایلخاصی ندارید. یک ورق کاغذ، خودکار و چسب کافی است. حالا به یک داوطلب نیاز دارید. بعد از آن با کمک بقیه اعضای خانواده یک کلمه را انتخاب کنید. این کلمه می‌تواند سخت و دور از ذهن باشد یا کلمه‌ای که برای فرد داوطلب یادآور یک خاطره شیرین است. حالا کلمه مورد نظر را روی کاغذ بنویسید و با چسب آن را به پیشانی فرد داوطلب بچسبانید.

دیدن همین صحنه باعث می‌شود خنده به لب همه افراد حاضر در جمع بشیند و اگر تا آن لحظه کسی در حال چرت زدن یا مشغول بازی با گوشی‌اش بود،‌ با اشتیاق منتظر شروع بازی بنشیند. در این مرحله آقا یا خانم داوطلب شروع به حدس زدن کلمه مورد نظر می‌کند و شما می‌توانید با جواب هر سوال او را به آن کلمه نزدیک یا دور کنید. این بستگی به میزان شیطنت شما دارد. 

اگر تعداد اعضای خانواده شما زیاد هستند و می‌خواهید که نوبت به همه برسد بهتر است که تعداد سوالات را محدود کنید به بیست یا سی سوال. 

البته همین بازی را می‌توانید به شکل دیگری هم برگزار کنید. مثلا در ابتدا فرد داوطلب را به بیرون بفرستید و بعد با مشورت بقیه اسم یک فرد حقیقی یا غیرحقیقی را انتخاب کنید. افراد غیر حقیقی مثل شخصیت یک فیلم یا انیمیشن. انیمیشن‌ها مطمئنا گزینه مناسبی برای بازی با بچه‌ها هستند. بچه‌ها معمولا شخصیت‌های یک انیمیشن یا برنامه‌های عروسکی را بیشتر دوست دارند.

در این بازی احتمال جرزنی و تقلب تقریبا صفر است. البته به جز دوستانی که اسم دختر چارلی چاپلین -همان دختری که نامه‌ پدرش به وی مدتی دست به دست می‌چرخید!- را برای حدس زدن انتخاب می‌کنند. می‌توانید در صورت استقبال جمع از این بازی، برای برنده‌ها و بازنده‌ها تشویق‌ها و تنبیه‌هایی در نظر بگیرید.

بازی‌ با دستان خالی

بازی دوم پیشنهادی ما به شما «پانتومیم» است. این یکی حتی به کاغذ، خودکار و چسب هم نیاز ندارد. برای دیدن نمونه عملی این بازی آن سکانس فیلم «درباره الی» را به یاد بیاورید که جمع خانوادگی در آن فیلم در یک ویلا و بدون هیچ وسیله خاصی چطور برای چند دقیقه هم که شده سرگرم شدند و البته «دم بچه‌های دانشکده حقوق گرم». نیازی نیست حتما تعداد افراد حاضر در این بازی مثل جمع در آن فیلم زیاد باشد. با دو نفر هم می‌شود این بازی را پیش برد. در هر حال دو نفر یا ده نفر، باید به دو گروه تقسیم شوید. بعد یکی از گروه‌ها به فرد انتخاب شده گروه مقابل لغت یا عبارت مورد نظر را می‌گوید و او باید با حرکات دست، پا و صورت کاری کند که هم‌گروهی‌هایش آن کلمه یا عبارت را بگویند. 

بازی‌هایی که خواب را از سرتان می‌پراند

مثلا یکی از گروه‌ها «کوه برفی» را انتخاب می‌کند. کسی که اجرای این کلمه را به عهده دارد ابتدا باید با دستش عدد «دو» را نشان بدهد. یعنی جواب دو کلمه است. بعد عدد یک را نشان بدهد و کلمه اول را بازی کند. بدون هیچ گونه لب زدن یا به زبان آوردن کلمه‌ای. مثلا با دستش هشت فارسی را نشان دهد که نشان دهنده کوه است. در این موقعیت است که هم‌تیمی‌ها شروع به حدس زدن می‌کنند: یکی می‌گوید: «هشت؟» یک نفر دیگر می‌گوید:«سقف شیروانی؟» اگر کسی در بین هم‌تیمی‌ها به کلمه «کوه» اشاره کند، اجرا کننده با دست او را نشان می‌دهد و تائید می‌کند که این اولین کلمه بوده. بعد دستش را روی دومین انگشت خود می‌گذارد به نشانه کلمه دوم و شروع به اجرای کلمه دوم می‌کند. البته هیچ قانون خاصی برای اجرای ترتیب کلمات وجود ندارد. اجرا کننده می‌تواند از کلمه دوم شروع به اجرا کند و هم‌تیمی‌هایش را به عبارت مورد نظر نزدیک کند.

پانتومیم

در این بازی اجرای فرد اجرا کننده اهمیت زیادی دارد. تلاش او برای رسیدن هم‌تیمی‌هایش به کلمه مورد نظر خیلی مهم است. مخصوصا در مواردی که کلمه سختی انتخاب شده یا حدس‌های هم‌تیمی‌هایش خیلی از جواب دور است. ناامید نشدن و امتحان اجراهای متفاوت برای رسیدن به جواب نشان دهنده میزان تلاش اوست.

بهتر است که برای هیجان بیشتر دادن به این بازی دو یا سه دقیقه زمان برای هر نفر در نظر گرفته شود و اگر هم‌تیمی‌ها توانستد به کلمه مورد نظر برسند یک امتیاز مثبت برایشان ثبت شود. در پایان این بازی امتیازات هر تیم جمع می‌شود و تیم برنده اعلام می‌شود.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
2
69155
545
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 93 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>