به زودی؛ جمع آوری پسماندهای دارویی تهرانی‌ها

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به جمع آوری پسماندهای دارویی شهروندان تهرانی ها در آینده ای نزدیک گفت: داروهای تاریخ گذشته جمع آوری و در جهت کمک به محیط زیست امحا می شوند.

شهرنوشت: حسین جعفری با اشاره به جمع آوری پسماندهای دارویی شهروندان در مخازن شیشه ای گفت: با توجه به اینکه اغلب شهروندان تهرانی در منزل خود داروهای مختلفی را نگهداری می کنند و عمده این داروها در گذر زمان، تاریخ مصرف شان گذشته محسوب می شود، این طرح در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه هر چند وقت یک بار شهروندان داروهای تاریخ گذشته خود را پاکسازی کرده و به داخل سطل های زباله می اندازند، تصریح کرد: این کار به طور حتم مشکلات جدی را برای محیط زیست به وجود می آورد.

وی با تاکید بر اینکه جمع آوری پسماندهای دارویی را در دست اجرا داریم، خاطرنشان کرد: در حال رایزنی هستیم تا این طرح را به صورت ارایه فراخوان در سطح کشور و همچنین در شهر تهران اجرا کنیم، تا این دسته از داروها درنهایت در مراکز خاصی که زیرنظر وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست است، امحا شود.

جعفری با تاکید بر اینکه در ابتدا مخازن شیشه ای پسماند دارویی را در مساجد به صورت پایلوت قرار می دهیم، افزود: علاوه بر این موضوع برای جمع آوری پسماندهای دارویی اقدامات دیگری نیز صورت می گیرد تا این پسماندها در طول سال نیز جمع آوری شده تا شهروندان دیگر مجبور نباشند، داروهای تاریخ گذشته را در منازل خود نگهداری کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با ابراز امیدواری از اجرای این طرح در فصل پاییز با کمک بخش خصوصی گفت: در صورت آمادگی اسپانسر در اجرای سریعتر این طرح به طور حتم نتایج خوبی خواهیم گرفت.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
1
46512
342
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 31 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • balavipourali

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>